,
Art
Madl
a u c t i o n h o u s e
Prva aukcijska kuća u Srbiji
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:
12 - 19. oktobar 2014. godine. Vreme: 10 – 20h
Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
Aukcija:
19. oktobar 2014 godine. Vreme: 19h
Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:
12 - 19. October 2014 (10 a.m. – 8 p.m.)
Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz)
Belgrade
Auction sale:
19. October 2014.. (7.m.)
Belgrade
1.
Kristalna doza sa
poklopcem i posudom
Oko 1920. godine. Doza sa
poklopcem visine: 20 cm.
€ 60
2.
Kristalna vaza bordo boje
Češka. Gravirani lovački motivi.
Visina: 18 cm.
€ 50
3.
Par staklenih krigli sa
poklopcem
Visina: 17,5 cm i 19 cm.
€ 80
4.
Kristalna pepeljara
Moser. Češka. Oko 1960.
Dimenzije: 9 x 9 x 6 cm.
€ 50
5.
Porcelanska pepeljara
Meisen. Nemačka. Rukom oslikana.
Prečnik: 12,5 cm.
€ 50
6.
Porcelanska urna
Dresden, Nemačka. Kraj XIX veka.
Rukom oslikana cvetnim motivima.
Visina: 42 cm.
€ 100
7.
Neobarokna stojeća lampa
Majolika i staklo. XIX vek. Visina:
105 cm. (elektrif.)
€ 650
8.
Klinkosch stono ogledalo
Austrija, oko 1870. Srebro, šlifovano
staklo.
Žigovi: JCK (Josef Carl Klinkosch)
i Diana. Dimenzije: 48 x 48 cm.
€ 700
9.
Pozlaćeno ogledalo
u Rococo stilu
Visina: 102 cm.
€ 250
10.
Pozlaćeno ogledalo
U baroknom stilu. Visina: 128 cm.
€ 250
11.
Ikar
Bronza. Visina: 30 cm.
€ 80
12.
“L’Armée d’Orient”(1915-1918) Gustave Gouin
Štampana 1931. godine u Marselju.
286 strana.
€ 90
13.
Sekka, Japanski majstor
Porodica na jezeru
Rad na svili. Dimenzije: 24 x 28 cm. Sign.
€ 150
15.
DANICA ANTIĆ (1916 - 1989)
Snop
Ulje na platnu, 73 x 60 cm.Sign.
€ 550
14.
Ikona Sv.Nikole Čudotvorca
Ulje na dasci. Dimenzije: 31 x 26 cm.
€ 200
16.
DANICA ANTIĆ
Anemone
Ulje na platnu, 72 x 53 cm. Sign.
€ 450
17.
ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)
U zbegu
Tuš na hartiji, 18, 5 x 26, 5 cm. Sign.
€ 400
19.
BOŽA BABIĆ (1939)
Forme
Poliester, 28 x 22 cm.
€ 200
21.
MILICA BEŠEVIĆ (1896-1941)
Cveće u vazi
Akvarel, 24 x 20 cm. Oko 1936. Sign.
€ 200
18.
ZORAN ANDRIĆ (1960)
Plava vaza i ruže
Ulje na lesonitu, 53 x 39 cm. 2012. Sign.
€ 300
20.
RADIVOJE BERBAKOV (1925-2003)
Kukuruzovina
Ulje na platnu, 70 x 80 cm. Sign.
€ 250
22.
SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)
Atina
Akvarel, 25 x 70 cm. Sign.
€ 350
23.
MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992)
Predeo iz Crne Gore
Ulje na lesonitu, 56 x 47 cm. 1956. Sign.
€ 600
25.
MILAN BOŽOVIĆ
Maslinjak
Ulje na platnu, 50 x 65 cm. 1977. Sign.
€ 650
24.
MILAN BOŽOVIĆ
Cveće u vazi
Ulje na platnu, 61,5 x 50 cm. 1978. Sign.
€ 400
26.
KOSTA BRADIĆ (1927)
Pored Tamiša
Ulje na lesonitu, 41 x 46 cm. 1979. Sign.
€ 550
27.
VOJTEH BRATUŠA
Mrtva priroda
Ulje na platnu, 31 x 49 cm. 1967. Sign.
€ 250
29.
ĐELOŠ ĐOKAJ (1933)
Dijalog
Grafika P.A. 70 x 50 cm. 1975. Sign.
€ 200
31.
DARINKA ĐORĐEVIĆ (1926-2010)
Mrtva priroda s ribom
Ulje na platnu kaš. na karton, 42 x 56 cm. Sign.
€ 150
28.
ĐORĐIJE CRNČEVIĆ (1941-2013)
Duga
Ulje na šper ploči, 70 x 100 cm. 1990. Sign.
€ 500
30.
MAJA ĐOKIĆ (1971)
Fikus
Tuš i akvarel, 15 x 27 cm. 2002. Sign.
€ 75
32.
EMIR DRAGULJ (1939-2002)
Perunike
Bakropis A.O. 11 x 13,5 cm. 1984. Sign.
€ 125
33.
RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)
Peščana obala sa kabinama
Ulje na platnu, 130 x 180 cm. 1962. Sign.
€ 12000
34.
ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)
Znamenje predaka
Ulje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign.
€ 1950
35.
ŽIVKO ĐAK (1942-2011)
Akt
Ulje na platnu, 55 x 70 cm. 2006. Sign.
€ 500
36.
DUŠAN GAVELA (1939-1999)
Bez naziva
Komb. tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988.
Sign.
€ 200
37.
MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)
Supruga autora
Crtež olovkom. 36,5 x 25 cm. 1935. Sign.
€ 200
38.
MARKO GRBIĆ (1977)
Nosorog
Bronza, L = 27,5 cm. 2000
€ 125
39.
OLIVERA GRBIĆ (1932)
Mrtva priroda s flašama
Ulje na platnu, 60 x 50 cm. Sign.
€ 450
40.
GORAN GVARDIOL (1948-2011)
Balerina
Tempera i tuš, 31 x 22 cm. 2002. Sign.
€ 100
42.
BRANKO FILIPOVIĆ FILO
(1924-1997)
Bez naziva
Ulje na platnu,
66 x 92 cm. 1980. Sign.
€ 2600
Izlagano u galeriji Lambert,
Paris 4e, maja 1980.
43.
SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)
Konak kneginje Ljubice
Ulje na platnu, 37 x 47 cm. Sign.
€ 200
41.
STOJAN ĐURIĆ (1962)
Novi prolazak
Komb. tehnika na platnu, 70 x 50 cm.
2014. Sign. na poleđini
€ 400
44.
NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)
Pejzaž sa rekom
Ulje na platnu, 54 x 66 cm. Oko 1980. Sign.
€ 1200
45.
NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)
Bez naziva
Grafika 9/60, 12 x 16, 5 cm. Sign.
€ 75
47.
NEDELJKO GVOZDENOVIĆ
Predeo sa psima
Akvarel na hartiji, 20 x 28 cm. Sign.
€ 200
48.
STEFAN HADŽI - NIKOLOV (1955)
Unutrašnjost svemira
Ulje na platnu kaš. na karton, 47 x 22 cm. 2005. Sign.
€ 450
46.
NEDELJKO GVOZDENOVIĆ
Paunovi
Grafika 91/96, 17 x 23 cm. Sign.
€ 200
49.
BOGOLJUB IVKOVIĆ (1924)
Uzlet I
Ulje na platnu, 35 x 27 cm.
€ 250
51.
BOGOLJUB IVKOVIĆ
Leteći svirači
Tempera na hartiji, 100 x 67 cm. 1962. Sign.
€ 650
50.
BOGOLJUB IVKOVIĆ
Uzlet II
Ulje na kartonu, 61 x 45 cm. 1969. Sign.
€ 400
52.
VOJISLAV JAKIĆ (1932-2003)
Aždajenje (Art Brut)
Komb. tehnika, 22,5 x 33 cm. 1971. Sign.
€ 400
53.
BOŽA ILIĆ (1919-1993)
Akt
Ulje na platnu kaš. na lesonit, 48 x 35 cm. 1976. Sign.
€ 600
55.
BOŽA ILIĆ
Pejzaž
Ulje na platnu kaš. na karton, 48 x 67 cm. 1975. Sign.
€ 2400
54.
BOŽA ILIĆ
Akt s leđa
Ulje na kartonu, 52 x 42 cm. 1988. Sign.
€ 1300
56.
GORDANA JOVANOVIĆ
(1912-1997)
Cveće u vazi
Ulje na platnu kaš. na lesonit,
59 x 32 cm. Oko 1960. Sign.
€ 225
57.
VASILIJE JOSIP JORDAN (1934)
Odlazak za Cytheru
Grafika u boji 78/100, 57 x 65 cm. 1988. Sign.
€ 150
58.
VASILIJE JOSIP JORDAN
Mona Liza
Ulje na platnu kaš. na karton, 33 x 41 cm. Sign.
€ 1600
59.
BOGOMIL KARLAVARIS (1924-2010)
Sokak
Ulje na platnu, 39 x 54 cm. 1966. Sign.
€ 450
60.
ALBERT KINERT (1919-1987)
Praproljetna iskušenja prastarjelog fauna
Grafika, probni otisak autora, 48 x 105 cm. Sign.
€ 450
61.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)
Tvrđava
Grafika, 10, 5 x 15,5 cm. 1960. Sign.
€ 75
63.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE
Venecija 2
Pastel, 24 x 30 cm. 1965. Sign.
€ 100
65.
PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)
Voće
Ulje na šperu, 30 x 25 cm. Sign.
€ 350
62.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE
Venecija 1
Pastel, 23 x 30 cm. 1965. Sign.
€ 100
64.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE
Slušaoci
Ulje na kartonu, 40 x 38 cm. Sign.
€ 150
66.
BOŠKO KARANOVIĆ (1924-2009)
Stećak (detalj)
Grafika u boji 2/50, 23 x 20 cm. 1989. Sign.
€ 100
67.
MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)
Žito
Ulje na lesonitu, 34 x 65 cm. 1952. Sign.
€ 4800
Publikovano na strani 157, Irma Lang, Sombor 2010.
68.
EVGENIJE KNEŽEVIĆ (1901-1983)
Karlovački alasi
Ulje na platnu, 56 x 76 cm. 1951. Sign.
€ 400
69.
EVGENIJE KNEŽEVIĆ
Varljivo leto ‘68.
Ulje na platnu, 59 x 47 cm. 1967. Sign.
€ 300
71.
MARKO KRSMANOVIĆ (1930-1991)
Na stihove Branka V. Radičevića
Grafika u boji 89/200, 23 x 30 cm. 1974. Sign.
€ 80
70.
EVGENIJE KNEŽEVIĆ
Karlovački krovovi
Ulje na platnu, 68 x 58 cm. 1977.
€ 350
72.
MIRKO KUJAČIĆ (1901-1987)
Ostrvo
Akvarel, 10 x 17 cm. 1954. Sign.
€ 150
73.
JOVAN KUKIĆ (1907-1982)
Cveće u plavoj vazi
Ulje na lesonitu, 27 x 22 cm. 1950. Sign.
€ 150
74.
MIHAIL MILE KULAČIĆ (1970)
Perast
Akvarel, 40 x 30 cm. Sign.
€ 150
75.
IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)
Seoska slava
E.A. Akvarelisana grafika, 45 x 31 cm. Sign.
€ 150
76.
KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)
Kotor
Ulje na platnu, 50 x 69 cm. Sign.
€ 400
77.
KOSTA KRIVOKAPIĆ
Pejzaž
Ulje na platnu, 38 x 46 cm. 1975. Sign.
€ 250
78.
KOSTA KRIVOKAPIĆ
Čamci
Ulje na platnu, 50 x 70 cm. 1974. Sign.
€ 300
79.
KOSTA KRIVOKAPIĆ
Mrtva priroda
Ulje na platnu, 74 x 59 cm.
€ 350
80.
DUŠAN KOKOTOVIĆ (1888-1953)
Stara Mošeja (Bosna)
Bakropis, 33 x 38 cm. oko 1915. Sign.
€ 250
81.
CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)
Cveće
Ulje na lesonitu, 47 x 27 cm. Sign.
€ 300
82.
PETAR LUBARDA (1907-1974)
Konj u letu
Akvarel, 9 x 20 cm. Sign.
€ 350
83.
MILAN CILE MARINKOVIĆ (1947)
Rasprava
Ulje na platnu, 50 x 70 cm. 1980. Sign.
€ 800
84.
PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)
Dubrovnik sa velikom ribom
Ulje na platnu, 73 x 92 cm. 1960. Sign.
€ 18500
85.
MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)
Zlatiborska pletilja
Ulje na dasci, 22 x 27,5 cm. 1972. Sign.
€ 700
86.
NIKO MILJAN (1891-1962)
Primorsko mesto
Ulje na planu kaš.na karton, 25 x 35 cm. Sign. Oko 1940.
€ 350
87.
MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)
Predeo
Ulje na hartiji, 30 x 32 cm. Sign.
€ 175
88.
BRANKO MILJUŠ (1936-2012)
Na stihove Đure Jakšića
Grafika u boji 188/200, 20 x 26,5 cm. Oko 1974. Sign.
€ 80
89.
ALEKSANDAR P. MOGILEVSKI (1885-1980)
Zima u Moskvi
Gvaš, 26 x 18 cm. 1967. Sign.
€ 300
90.
MOJOVIĆ, MILJUŠ, OTAŠEVIĆ,
POPOVIĆ, SOKIĆ, VELIČKOVIĆ
Mapa 6 grafika
Grafike 18/80, 15 x 13 cm.( 6 kom.) 1992. Sign.
€ 120
91.
ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)
Golubovi
Akvarel, 32 x 58 cm.
€ 100
92.
JEFTA PERIĆ (1895-1967)
Smederevo
Ulje na dasci, 14 x 20 cm. Sign.
€ 250
93.
ORDAN PETLEVSKI (1930-1997)
Bez naziva
Grafika u boji 8/8, 93 x 60 cm. 1970. Sign.
€ 450
94.
ZORA PETROVIĆ (1894-1962)
Moje kuče
Akvarel, 30 x 40 cm. Oko 1950. Sign.
€ 175
95.
MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010)
Trešnje
Ulje na platnu, 30 x 35 cm. Sign.
€ 200
96.
STOJAN PAČOV (1934)
Lubenica
Ulje na platnu, 25 x 35 cm. Sign.
€ 125
97.
STOJAN PAČOV
Staro Sajmište
Ulje na platnu kaš. na karton, 45 x 50 cm. Sign.
€ 350
98.
STOJAN PAČOV
Manastir
Ulje na platnu, 40 x 50 cm. Sign.
€ 200
99.
STOJAN PAČOV
Sombor
Ulje na platnu, 80 x 60 cm.
100. MIHAILO PETKOVIĆ ( 1958 )
Bez naziva
Komb. tehnika na hameru, 25 x 33 cm. 1990. Sign.
€ 100
€ 300
101. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)
Planinski pejzaž
Ulje na šperu, 30 x 60 cm. 1962. Sign.
€ 400
102. MIODRAG B. PROTIĆ (1922)
Bez naziva
Ulje na platnu, 54 x 65 cm. Oko 1965. Sign.
€ 2600
103. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)
Portret profesora
Ulje na platnu, 74,5 x 57 cm. 1941. Sign.
€ 1800
104. MIRKO RAČKI (1879-1982)
Pogubljenje Kneza Lazara
Ulje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign.
€ 4600
105. GORDANA PETROVIĆ (1959)
Brdašca
Bakropis, akvatinta 59/100, 16 x 22 cm. 1984. Sign.
€ 50
106. PETAR PUTIĆ (1949)
Pejzaž
Ulje na platnu, 32 x 45 cm. Sign.
€ 200
107. MILAN RADONJIĆ (1912-1984)
Dunav kod Banstola
Ulje na kartonu, 48 x 68 cm. Sign.
€ 250
108. SAVA RAKOČEVIĆ (1933)
Apstrakcija
Tempera na hartiji, 40 x 60 cm. 1961. Sign.
€ 300
109. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)
Rogatac
Bronza, H = 30 cm.
€ 200
111. DUŠAN RAJŠIĆ
Eva I
Polirani aluminijum, H = 30 cm.
€ 200
110. DUŠAN RAJŠIĆ
Ptičar
Bronza, L = 24 cm.
€ 100
112. DUŠAN RAJŠIĆ
Eva II
Polirani aluminijum, H = 30 cm. Sign.
€ 175
113. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)
Uzburkano more
Tempera, 18 x 26 cm. Sign.
€ 50
114. GRIGORIJE SAMOJLOV (1904-1989)
Hotel Moskva
Akvarel, 33,5 x 40 cm. Sign.
€ 325
115. TOMISLAV ŠEBEKOVIĆ
Sećanje
Ulje na platnu, 82 x 60 cm. 1967. Sign.
€ 350
116. IVICA ŠIŠKO (1946)
Bez naziva
Akvatinta E.A. 78 x 55 cm. 1976. Sign.
€ 80
117. LJUBICA CUCA SOKIĆ
Cveće
Akvarel/Tempera, 10 x 9 cm. Sign.
€ 200
118. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Zeleni predeo
Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign.
€ 1400
119. TODOR STEVANOVIĆ (1937)
Bez naziva
Komb. tehnika na lesonitu, 72 x 98 cm. 1980. Sign.
€ 800
120. GABOR SILAĐI (1926-2007)
Letnja obala Tise
Akvarel na platnu, 67 x 85 cm. 1989. Sign.
€ 350
121. FEĐA SORETIĆ (1930)
Pergola
Akvarel, 59 x 43 cm. 1987. Sign.
€ 250
123. FEĐA SORETIĆ
Voćka u cvatu
Ulje na platnu kaš. na karton, 30 x 41 cm. 2000. Sign.
€ 250
122. FEĐA SORETIĆ
Suncokreti
Ulje na platnu kaš. na karton, 41 x 50 cm. 2013. Sign.
€ 350
124. DRAGOLJUB STOJANOVIĆ SIP
(1920-1976)
Beograd
Ulje i tempera na kartonu, 50 x 45 cm. 1969. Sign.
300
125. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)
Pralje
Ulje na lesonitu, 68 x 48 cm. 1948. Sign.
€ 750
126. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)
Pijanista
Tuš i akvarel, 19 x 14 cm. 1946.
€ 275
127. OLIVER TIHI (1943-1995)
Mrtva priroda s maskom
Ulje na platnu, 79 x 59 cm. Sign.
€ 650
128. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)
Staro Sarajevo
Ulje na platnu kaš. na karton, 26 x 35 cm. Oko 1925.
€ 450
129. RAJKO TOMIĆ (1905-?)
Baš čaršija
Akvarel i tuš, 16,5 x 19 cm. 1928. Sign.
€ 250
130. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)
Bez naziva
Tuš i akvarel, 44 x 27 cm. 1981. Sign.
€ 450
131. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2001)
Par
Tuš, 40 x 59 cm. 1956. Sign.
€ 250
132. DEJAN ULARDŽIĆ (1956)
Raspad
Ulje na šperu, 73 x 60 cm. 1992. Sign.
€ 300
133. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)
Penjač
Grafika u boji 9/90, 34 x 23 cm. 1989. Sign.
€ 150
135. IVO VOJVODIĆ (1923-1994)
Ribe na gradele
Ulje na lesonitu, 48 x 68 cm. 1991. Sign.
€ 1600
134. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)
Šar planina
Ulje na platnu, 45,5 x 60 cm. Oko 1937.
€ 450
136. STANKO ZEČEVIĆ (1954)
Fantazija
Ulje na platnu , 60 x 50 cm. Sign.
€ 800
137. BOJAN ŽIVIĆ (1962)
Čamac
Linorez 17/150, 16,5 x 11cm.
1986. Sign.
€ 50
139. MILAN ŽUNIĆ (1940)
Paket
Akvarel, 22 x 20 cm. 1970. Sign.
€ 150
138. VIKTOR ŽIVKOVIĆ (1894-1925)
Krovovi Beograda
Pastel, 21 x 33 cm. 1913.
€ 300
140. MILAN ŽUNIĆ
Mesečina na moru
A.O.Linogravura, 44 x 37 cm. Sign.
€ 50
Download

36. Aukcija antikviteta i slika