,
Art
Madl
a u c t i o n h o u s e
Prva aukcijska kuća u Srbiji
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:
14 - 21. decembar 2014. godine. Vreme: 10 – 20h
Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
Aukcija:
21. decembar 2014. godine. Vreme: 19h
Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:
14 - 21. December 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)
Zepter EXPO, 4 Masarikova Street (Ex - RK Kluz)
Belgrade
Auction sale:
21. December 2014. (7 p.m.)
Belgrade
1. Kristalna Biedermeier čaša i
Bohemia čaša
XIX vek. Visina: 12 cm /
Rubin brušeno staklo i pozlata. Visina: 15 cm
€ 100 ( 2 kom.)
3
4
7. Zidni pozlaćeni sat
u Rococo stilu
Visina: 65 cm
€ 225
5
2. Keramički tanjir
After Clodion (Michel Claude,1738-1814)
Prečnik: 31 cm
€ 200
3. Zlatni prsten sa dijamantima
Žuto i belo zlato 14 K (585)
Težina: 4,20 gr
Dijamanti: 7 kom x 0,10 ct. (Si, H)
€ 600
4. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima
Težina zlata: 4,40 gr
Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H);
2x8 kom (0,04ct)
€ 750
5. Zlatni prsten sa aleksandritom
Zlato 14 K (585)
Težina: 4,08 gr
Aleksandrit: 9,60 ct
€ 150
8. Pozlaćeno ogledalo
u baroknom stilu
Visina: 115 cm
€ 150
6. Art Deco narukvica
Belgija, oko 1925. Bakelit.
€ 150
9. Pozlaćeno ogledalo
Šlifovano staklo
Visina: 123 cm
€ 175
10. Portret Gebhard von Blücher
(1742-1819)
Pruski maršal. Dvostruki osvajač Pariza
(1813. i 1815.) Slonovača u hrastovom
ramu. Visina: 14 cm
€ 250
11. Mignon
Mermer
Visina: 21 cm € 175
12. Mesingano kandilo s lancima
Prečnik: 20 cm
€ 75
13. Madona
Austrija, sredina XIX veka
Ulje na limu
Dimenzije: 80x50 cm € 525
14. Ikona Vavedenje Bogorodičino
Levantski barok (Grčka-Makedonija)
Ulje na dasci, prva polovina XVIII veka
Dimenzije: 35x26 cm (ošt. plamenom kandila)
€ 275
15. Ikona Neverni Toma
Ulje na dasci
Dimenzije: 28x24 cm
€ 75
16. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN
(1904-1964)
Krvavo zlato
Drvorez, 18x5 cm, 1934. Sign.
€ 200
17.
ANĐELKO ARNAUTOVIĆ
(1935)
Morski plodovi
Ulje na platnu, 25x5 cm, 2002. Sign.
€ 100
18. BOŽA BABIĆ (1939)
Torzo
Metal, 22x10x5 cm, Sign.
€ 150
19. BARBARIEN (1963-2013)
Posestrima
Ulje na kartonu, 73x54 cm, 2005. Sign.
€ 1.100
20.
JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)
Drvo i kuća
Olovka na hartiji, 25x15 cm,Oko 1955. Sign.
€ 150
21. DORU BOSIOK (1950)
Dama sa šeširom
Litografija u boji dorađena pozlatom,
33x28 cm, oko 1985. Sign.
€ 300
22.
MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992)
Cveće
Ulje na platnu, 65x54 cm, 1978. Sign.
€ 350
23.
MILAN BOŽOVIĆ
Šuma u jesen
Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign.
€ 550
24. KOSTA BRADIĆ (1927)
Seosko dvorište
Ulje na lesonitu, 27x36 cm, Sign.
€ 200
25. VIKTORIJA BREGOVLJANIN
(1925-1998)
Užice
Pastel, 63x49 cm, 1988. Sign.
€ 200
26. MIRA BRTKA (1930)
Costruzione
Ulje na šperu, 43x35 cm, 1966. Sign. na
poleđini
€ 600
28.
ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)
Meteor II
Serigrafija 13/90, 69x65 cm, Sign.
€ 100
27.
STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)
Kompozicija
Grafika 4/60, 20x15 cm, 1988. Sign.
€ 50
29.
ŽIVKO ĐAK (1942-2011)
Figura i flaše
Olovka i olovke u boji, 30x20 cm, 1970. Sign.
€ 150
30.
RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN
(1936)
Akt
Olovka na hartiji, 29x21 cm, 1957. Sign.
€ 650
31.
LJILJANA DREZGA (1947)
Fantazija
Kombinovana tehnika, 100x70 cm, 1983. Sign.
€ 1.600
32.
LAZAR DRLJAČA (1881-1970)
Starac sa čalmom
Akvarel, 30x22 cm, 1935. Sign.
€ 450
33.
LAZAR DRLJAČA
Alpinski borići u Borcima Ercegovina
Akvarel, 23,5x35,5 cm, 1930. Sign.
€ 450
35. ALBERT DECARIS (1901-1988)
Place Concorde-Paris
Bakropis, 27x37 cm, Sign.
€ 50
34.
DATKOVIĆ
Devojka hrani živinu
Ulje na platnu, 51x36 cm
€ 200
37. DKM
Iz doline jorgovana, Raška
Akvarel, 15x22 cm, Sign.
€ 200
36.
CVETAN DIMOVSKI (1942)
Danaja
Akvatinta u boji 14/20, 55x74 cm, 1973. Sign.
€ 75
38. DRAGO DOŠEN (1943)
Predeo 80
Akvarel, 31x39 cm, 1982. Sign.
€ 600
39. MIHAJLO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)
Imaginarni pejzaž
Ulje na medijapanu, 50x40 cm, 1995. Sign.
€ 750
41. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)
Nočni motiv
Ulje na kartonu, 38x50 cm, oko 1950. Sign.
€ 500
40. MIRO GLAVURTIĆ (1932)
Iz Venecije
Akvarel, 22x15,5 cm, 2010. Sign.
€ 200
42.
SABAHUDIN HODŽIĆ (1909-1982)
Motiv sa primorja
Akvarel na platnu, 23x30 cm, 1979. Sign.
€ 125
43. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)
Zov
Akvatinta A.O. 48x60 cm, 1980. Sign.
€ 65
44. BOŽA ILIĆ (1919-1993)
Šumski predeo
Tempera na hartiji, 27x37 cm, Sign.
€ 450
45. SLOBODAN ILIĆ GANE
Seosko dvorište
Ulje na platu, 55x72 cm, 1957. Sign.
€ 100
47. MILENA JEFTIĆ NIČEVA KOSTIĆ (1943)
Leopard
Ulje na platnu, 44x45 cm, 1981. Sign. na poleđini
€ 175
46.
LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)
Glava
Olovka na hartiji, 13x11 cm, 1920-1922. Sign.
€ 80
48. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)
Portret žene sa plavom kapom
Ulje na kartonu, 41x33 cm
Oko 1950. Sign.
€ 800
50.
VERA JOSIFOVIĆ
Park pod snegom
Pastel, 40x30 cm, 1982. Sign.
€ 150
49. VERA JOSIFOVIĆ (1923)
Manastir Fenek
Pastel, 38x28 cm, 1983. Sign.
51.
VERA JOSIFOVIĆ
Pogled na Dunav
Ulje na kartonu, 50x70 cm, Sign. na poleđini
€ 575
€ 200
52.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)
Dubrovnik
Ulje na kartonu, 34x47 cm, Sign.
€ 400
53. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE
Dubrovačka ulica
Ulje na kartonu, 45x45 cm, 1970. Sign.
€ 350
54.
PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)
Starica
Tuš na hartiji, 20x12 cm, 1958. Sign.
€ 50
55. MILICA KOJIČIĆ (1957)
Fantazija
Ulje na platnu, 84x62 cm, 1986. Sign.
€ 250
56. BOŽIDAR KOVAČEVIĆ (1934-2010)
Akt u ateljeu
Ulje na lesonitu, 20x30 cm, 1974. Sign.
€ 150
57. LIZA KRIŽANIĆ (1905-1982)
Motiv sa Divčibara
Pastel, 30x40 cm, 1962. Sign.
€ 300
58. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)
Kula Nebojša
Tempera, 33x44 cm, 1974. Sign.
€ 200
59. JOVAN KUKIĆ (1907-1982)
Panorama grada
Ulje na kartonu, 36x27,5 cm, Sign.
€ 250
60. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)
Ptice i šuma
Ulje na staklu, 26x23 cm, 1978. Sign.
€ 600
61. GRUJICA LAZAREVIĆ (1935-2003)
Una
Ulje na platnu kaš. na karton, 38x58 cm, 1960. Sign.
€ 300
62.
ALEKSANDAR LAKIĆ
(1922-1988)
Cveće
Ulje na platnu, 33x48 cm,
1959. Sign.
€ 1.200
63.
IVAN LUČEV (1904-1958)
Pejzaž
Pastel na kartonu, 30x44 cm, Sign.
€ 150
64. MARA LUKIĆ JELISIĆ (1885-1979)
Odaliska
Ulje na platnu, 71x43 cm, 1952. Sign.
€ 1.300
65.
ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)
Porodični portret
Flomaster, 15x21 cm,1956. Sign.
€ 200
66. ANTON LUKATELI (1916-1995)
Venera
Ulje na platnu, 67x95 cm, 1952. Sign.
€ 250
68. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)
Zemun
Olovka na hartiji, 40x55 cm
Oko 1930.
€ 300
70. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)
Kupatilo (Psiho)
Akril na platnu, 65x50 cm, 2014. Sign.
€ 400
67. V.MALJCOVA
Dubrovnik
Ulje na platnu, 28x21 cm, 1940. Sign.
€ 150
69. MARIO MASKARELI (1918-1996)
Apstrakcija
Ulje na platnu kaš. na dasku, 18x17 cm, Sign.
€ 100
71. OLGA MIHAILOVIĆ RADOVIĆ (1902-1983)
Ruže
Ulje na platnu, 45x45 cm, 1965. Sign.
€ 200
72. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)
Lik
Tuš, 62x35 cm, 1960. Sign.
€ 200
73. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ
Istarska igra
Tuš na hartiji, 34x21 cm, oko 1956. Sign.
€ 250
74. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)
Primorski predeo
Ulje na kartonu, 24,5x43,5 cm, oko 1950. Sign.
€ 200
75. DRAGUTIN MITRINOVIĆ
(1903-1997)
Jabuke
Ulje na platnu, 38x46 cm,
Oko 1935. Sign.
€ 800
76. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)
Portret mladića u profilu
Crtež tušem, 50x70 cm, 1970.
€ 400
77. ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966)
Ulica
Olovka na hartiji, 22x31 cm, 1925. Sign.
€ 800
78. KARL NAGEL
Poljsko cveće
Akvarel, 44x25 cm, 1947. Sign.
€ 80
79. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003)
Bez naziva
Grafika, 46x35 cm, 1970. Sign.
€ 75
80. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)
Dunje
Ulje na platnu, 45x54 cm, 1997. Sign.
€ 150
81. BRANKO OMČIKUS
Kompozicija
Ulje na platnu, 45x56 cm, 1965. Sign.
€ 200
82. ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)
Beograd u decembru
Ulje na platnu, 30x50 cm, 1988. Sign. na poleđini
€ 200
83.
ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)
Bez naziva
Ulje na platnu, 54x65 cm, 1999. Sign.
€ 800
84. JEFTA PERIĆ (1895-1967)
Dva drveta u polju
Ulje na kartonu, 20x14 cm, oko 1940. Sign.
€ 250
85. MIHAILO S. PETROV (1902-1983)
Masline na obali mora
Tempera na kartonu, 25x35 cm, oko 1950.
€ 300
86. GRADIMIR PETROVIĆ (1935-2001)
Jutro II
Pastel, 65x50 cm, 1972. Sign.
€ 200
87. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)
Manastir na obali mora
Akvarel, 24x34 cm, Sign.
€ 250
88. MOŠA PIJADE (1890-1957)
Ivan Čolović, politički sužanj iz Sr.Mitrovice
Crtež olovkom, 28x20 cm, 1925. Sign.
€ 250
89. LJUBA POPOVIĆ (1934)
Bez naziva
Tuš na hartiji, 21x17,5 cm, 1980. Sign.
€ 300
90. PERO POČEK (1878-1963)
Dolina jela
Ulje na platnu kaš. na karton, 40x49,5 cm
Oko 1925. Sign.
€ 2.500
91. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)
Bez naziva
Grafika E.A. 33x40 cm, 1982. Sign.
€ 100
92. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)
Figura
Ulje na platnu, 55x33 cm, 1965. Sign.
€ 200
93.
JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)
Zeleno, volim te zeleno
Akril na platnu, 62x70 cm, 2008. Sign.
€ 600
94. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)
Eva
Polirani aluminijum, visina: 41 cm, Sign.
€ 150
95. DUŠAN RAJŠIĆ
Mjuza
Terakota, visina: 35 cm
96.
DUŠAN RAJŠIĆ
Don Kihot
Terakota, visina: 38 cm, 2011. Sign.
€ 100
97. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)
Kapija i riba
Ulje na platnu, 37x30,5 cm, Sign.
€ 200
€ 75
98. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)
Portret Irme Kostoljani
Ulje na platnu, 65x55 cm, 1925. Sign.
€ 7.000
99. IVAN RADOVIĆ
Akt žene koja kleči
Olovka i kreda na hartiji
27x18 cm, oko 1935.
€ 150
100. IVAN RADOVIĆ
Odmor konja
Tuš na hartiji, 23x30 cm, oko 1930. Sign.
€ 300
101. TONI SCHULZ (1858-1918)
Predeo sa Bliskog Istoka
Gvaš, 17x23 cm, Sign.
€ 300
102. SVETOZAR SAMUROVIĆ (1928-2001)
Trave
Ulje na dasci, 60x50 cm, 1964. Sign. na poleđini
€ 1.200
103.
SVETOZAR SAMUROVIĆ
Bez naziva
Komb. tehnika, 26x20 cm, 1978. Sign.
€ 200
104.
SVETOZAR SAMUROVIĆ
Bez naziva
Komb. tehnika, 16x12 cm, 1977/78. Sign.
€ 100
105.
SVETOZAR SAMUROVIĆ
Bez naziva
Komb. tehnika, 20x13 cm, 1978. Sign.
€ 100
106. GRIGORIJE SAMOJLOV (1904-1989)
Ruže
Akvarel, 61x47 cm, 1975. Sign.
€ 250
107. GRIGORIJE SAMOJLOV
Figura papagaja i ruže
Akvarel, 33x46 cm, Sign.
€ 350
108.
GRIGORIJE SAMOJLOV
Hotel Moskva
Akvarel, 20x41 cm, Sign.
€ 300
109. JOVAN SOLDATOVIĆ (1920-2006)
Košuta
Bronza, visina: 30 cm
€ 500
110. FEĐA SORETIĆ (1930)
Pogled na Srbiju
Akvarel, 44x58 cm, 1991. Sign.
€ 250
111.
FEĐA SORETIĆ
Drvo u cvetu
Ulje na platnu kaš. na karton, 41x50 cm, 2014. Sign.
€ 250
112. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)
Pejzaž
Ulje na kartonu, 10x25 cm, Sign.
€ 175
113. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Lovran
Ulje na kartonu, 70x50 cm, 1959. Sign.
€ 800
114. TOMA SPASIĆ
Plava kuća
Ulje na platnu, 45x65 cm
Sign.
€ 250
115.
TOMA SPASIĆ
Jedrilice
Ulje na platnu, 45x65 cm`
1979. Sign.
€ 300
116. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)
Dva privida
Grafika u boji E.A. 65x46,5 cm, 1968. Sign.
€ 250
118.
ŽARKO STEFANČIĆ (1950)
Nedeljno popodne
Ulje na platnu, 91x60 cm, 1982. Sign.
€ 450
117. LUKA STANKOVIĆ
Manastir u Pljevljima
Lavirani tuš na hartiji, 55x71 cm, 1956. Sign.
€ 200
119. RADOMIR STEVIĆ RAS (1931-1982)
Eva
Akvarel, 80x30 cm, oko 1975. Sign.
€ 400
120.
DRAGOLJUB STOJANOVIĆ SIP
(1920-1976)
Bez naziva
Tempera na hartiji, 23,5x29, 5 cm, 1955. Sign.
€ 150
121. FRIEDRICH STURM
Pastorala
Tempera na hartiji kaš. na karton, 86x74 cm, 1864. Sign.
€ 2.000
122. SAVA STOJKOV (1925-2014)
Suncokreti
Grafika E.A. 47x39 cm, 1991. Sign.
€ 80
123. SAVA STOJKOV
Suncokreti
Ulje na lesonitu, 49x89 cm
1972. Sign.
€ 650
124. SAVA ŠUMANOVIĆ (1896-1942)
Motiv iz Pariza sa Sene
Olovka na hartiji, 22x28 cm, 1929.
€ 2.400
N.B. Videti zapis na str. 351 (br. 488)
Lj. Miljković, Beograd 2007.
Zapis S.Š. na poleđini.
126. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)
Mefisto
Tuš u boji, 19x14 cm, Sign.
€ 300
127.
MILENKO ŠERBAN (1907-1979)
Predeo sa kućama
Ulje na kartonu, 49x36 cm, oko 1935.
Sign. na poleđini
€ 2.600
125. SAVA ŠUMANOVIĆ
Predeo
Olovka na hartiji, 20,5x27 cm, 1927.
€ 2.200
N.B. Zapis S.Š. na poleđini.
129. IVAN TABAKOVIĆ
Studija za scenografiju I
Mastilo i olovke u boji, 20x31 cm
Oko 1950.
€ 200
128. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)
Skica za znak Doma JNA
Crtež, 15x11 cm, 1955.
€ 100
130. IVAN TABAKOVIĆ
Skica za scenografiju II
Mastilo i olovke u boji, 21x31 cm
Oko 1950.
€ 200
131.
VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924-2013)
Pijaca
Ulje na kartonu, 25x35 cm
Oko 1950. Sign.
€ 150
132. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ
(1933-1988)
Crvene igre
Ulje na platnu, 195x145 cm, 1965. Sign. na poleđini
€ 3.600
134. EMA TOMAŠEVIĆ (1976)
Gledaoče priđi
Ulje na dasci, 56x50 cm, 2006. Sign.
€ 250
133. ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆ (1921-1968)
Pehar (motiv sa srednjovekovne freske)
Ulje na platnu, 53 x 72 cm, 1957.
€ 2.000
135. RADISLAV TRKULJA (1938)
Ratnik
Ulje na platu, 90x100 cm, Sign.
€ 450
136. JELENA TERZIN (1954)
Makovi
Ulje na platnu, 45x67 cm, 1992. Sign.
€ 200
138. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)
Figura
Tuš na hartiji, 41 x 29 cm, oko 1975.
€ 150
140. NADEŽDA VITOROVIĆ (1934-2010)
Otmica Evrope
Ulje na platnu, 80x70 cm, 1971. Sign.
€ 250
137. MIROLJUB TODOROVIĆ (1940)
Apstrakcija
Akvarel, 33x23 cm
€ 75
139.
ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2001)
Simbol
Kolaž na papiru, 55x69 cm, Sign.
€ 150
141. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)
Pacov
Grafika I/X, 56x46 cm, 1977. Sign.
€ 100
142.
ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN
(1876-1937)
Hridi i more
Ulje na platnu, 126x106 cm, Sign.
€ 5.600
144.
PREDRAG VITEZOVIĆ (1969)
Dee...lightscape
Ulje na medijapanu, 50x65 cm, Sign.
€ 500
143. PAVLE VASIĆ (1907-1993)
Arnauti na drvari
Akvarel, 30x41 cm, 1935.
€ 400
145.
DUŠAN VLAJIĆ (1911-1945)
Brod u oluji
Ulje na kartonu, 25x31 cm, 1945. Sign.
€ 1.200
146. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)
Bez naziva
Ulje na platnu, 115x130 cm
Oko 1970. Sign.
€ 3.200
147. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)
Hommage á Braque
Ulje na platnu, 44x63 cm, Sign.
€ 900
148.
MILICA VUČKOVIĆ (1946)
Vlkoe IV
Suva igla, akvatinta,
93x60 cm, 1986. Sign.
€ 200
149.
ALEKSANDAR ZARIN (1923-1998)
Bronzana plaketa
26x25 cm, 1980. Sign.
€ 150
Download

37. Aukcija antikviteta i slika