,
Art
Madl
a u c t i o n h o u s e
Prva aukcijska kuća u Srbiji
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:
15 - 22. jun 2014. godine. Vreme: 10 – 20h
Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
Aukcija:
22. jun 2014. godine. Vreme: 20h
Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:
15 - 22. June 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)
Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz)
Belgrade
Auction sale:
22. June 2014.. (8p.m.)
Belgrade
1. Kristalna Biedermeier čaša
XIX vek. Visina: 12 cm.
€ 50
2. Bohemia čaša
Rubin staklo. Pozlata i brušeno.
Visina : 15 cm.
€ 75
1
2
4. Zidni pozlaćeni sat
u Rococo stilu
Visina: 65 cm.
€ 250
3. Herend činija sa poklopcem
Mađarska. Rukom oslikan porcelan.
Visina: 13,5 cm.
€ 60
5. Pozlaćeno ogledalo
Visina: 106 cm.
€ 200
6. Pozlaćeno ogledalo
u Empire stilu
Šlifovano staklo.
Dimenzije: 86 x 63 cm.
€ 250
www.madlart.com
7. Netiš
Biedermeier.
Dimenzije: 78 x 61 x 45 cm.
€ 175
8. Okimono figura
Majmunče sa majkom
Japan. Visina: 11 cm.
€ 125
Madl`Art, 22. jun 2014.
9.
Oslikane keramičke pločice
Delft, Holandija, oko 1700.
Dimenzije: 26 x 26 cm. € 225 (4 kom.)
10.
”Po Crnoj Gori” Ludvig Kuba (1863-1956)
Prag, 1892. Bogato ilustrovano
predelima Crne Gore
€ 100
www.madlart.com
12
11.
Mapa južne Evrope
Matthaeo Seutter (1647-1756)
Početak XVIII veka, 54 x 60 cm.
€ 300
13
12.
Pokrov Presvete Bogorodice
Mesingana putna ikona. XIX vek.Rusija.
Dimenzije: 19 x 11 cm.
€ 350
14.
Ikona Vavedenje Bogorodičino
Levantinski barok (Grčka-Makedonija). Ulje na dasci, prva polovina
XVIII veka. Dimenzije: 35 x 26 cm. (ošt. plamenom kandila)
€ 300
13.
Raspeće Hristovo
Dimenzije: 23 x 12 cm.
€ 300
15.
Madona
Austrija, sredina XIX veka. Ulje na limu. 80 x 50 cm.
€ 650
16.
ZORAN ANDRIĆ (1960)
Predeo u žutom
Ulje na lesonitu, 39 x 46 cm. 2006.
Sign. na poleđini
€ 300
17. MIROSLAV ARSIĆ
Petrovac na moru
Ulje na platnu, 90 x 68 cm. 2011. Sign.
€ 500
Aukcija antikviteta i slika
18.
BOŽA BABIĆ (1939)
Torzo proseka
Bronza, 10 x 8 cm. Sign.
€ 100
19.
STJEPAN BAKOVIĆ
Primorsko mesto
Akvarel, 32 x 24 cm. Sign.
€ 200
www.madlart.com
20.
BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1986)
Taraba
Akvarel na hartiji, 14 x 19 cm. 1924. Sign.
€ 70
21.
MILIVOJE BOGOSAVLJEVIĆ (1957)
Masline u Reževićima
Ulje na platnu, 65 x 80 cm. 2010. Sign.
€ 450
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
22.
JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)
Bosanski predeo sa rekom
Tempera, 38 x 55 cm. oko 1935. Sign.
€ 1900
23.
MERSAD BERBER (1940-2012)
Dama s psetancetom
Ulje, komb. tehnika na lesonitu, 32 x 23 cm. Sign.
€ 1200
24.
MILAN CMELIĆ (1925-1995)
Magaza
Ulje na platnu, 68 x 90 cm. 1993. Sign.
€ 1500
Aukcija antikviteta i slika
25. VASILY PAVLOVICH BORISENKOV (1924)
Seoski pejzaž
Ulje na platnu kaš.na karton, 33 x 48 cm. Sign.
€ 500
26. DORU BOSIOK (1950)
Dama sa šeširom
Litografija u boji dorađena pozlatom
, 33 x 28 cm. oko 1985. Sign.
€ 375
www.madlart.com
27. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992)
Morska obala
Tempera na hartiji, 28 x 38 cm. 1955. Sign.
€ 400
28. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)
Varijacije na dečanske scene s bogaljima
Grafika/ Bakropis 13/15, 38,5 x 62,5 cm. 1955. Sign.
€ 150
Madl`Art, 22. jun 2014.
29. MIODRAG ĆIRIĆ (1912-1994)
Cveće
Ulje na kartonu, 17 x 13 cm. Sign.
€ 200
www.madlart.com
30. ALBERT DECARIS (1901-1988)
Place Concorde- Paris
Bakropis, 27 x 37 cm. Sign.
€ 75
31.
FATIMA DEDIĆ (1945)
Kita cveća
Ulje na platnu, 51 x 55 cm. 1970. Sign.
€ 400
32.
CVETAN DIMOVSKI (1942)
Danaja
Akvatinta u boji 14/20, 55 x 74 cm. 1973. Sign.
€ 100
Aukcija antikviteta i slika
33. LOJZE DOLINAR (1893-1970)
Sedeći akt
Olovka na papiru, 25 x 17 cm. Sign.
€ 100
34. DAMJAN ĐAKOV (1959)
Hommage a Magritte
Ulje na platnu, 60 x 40 cm. Sign. na poleđini
€ 350
www.madlart.com
35. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928)
Cveće
Ulje na platnu, 64 x 50 cm. 1971. Sign.
€ 200
36.
ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ (1945)
Bez naziva
Mešana tehnika/ panel, 76 x 72 cm. 2007. Sign.
€ 250
Madl`Art, 22. jun 2014.
39.
VINKO GRDAN
Odvođenje zarobljenika
Olovka/Hartija, 25 x 20 cm. 1947.
€ 125
www.madlart.com
37.
NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)
Mrtva priroda sa cvećem
Ulje na platnu, 56 x 68 cm. Sign.
€ 1600
38.
VINKO GRDAN (1900-1980)
Cveće
Ulje na platnu, 66 x 56 cm. 1966. Sign.
€ 1200
40.
JOVAN HAJNOVIĆ
Portret Velimira Vece Čohadžića
(suvlasnika BSK-a)
Ulje na platnu, 54 x 40 cm. oko 1919. Sign.
€ 100
Aukcija antikviteta i slika
41.
ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN
(1876-1937)
Hridi i more
Ulje na platnu, 126 x 106 cm. Sign.
€ 6500
42. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)
Zov
Akvatinta A.O. 48 x 60 cm. 1980. Sign.
€ 80
www.madlart.com
43.
JAN HUSARIK (1942)
Kraj zime
Ulje na platnu, 66 x 50 cm. 1991. Sign.
€ 800
44.
BOŽA ILIĆ (1919-1993)
Studija za portret žene koja sedi
Akvarel/Hartija, 32 x 25 cm. 1980. Sign.
€ 150
Madl`Art, 22. jun 2014.
45.
SLOBODAN ILIĆ GANE
Seosko domaćinstvo
Ulje na platnu, 55 x 72 cm. 1957. Sign.
€ 125
www.madlart.com
46.
KSENIJA ILIJEVIĆ (1923-2005)
Razbuktalo cveće
Ulje na lesonitu, 25 x 50 cm. 1975. Sign.
€ 200
47. BORA ILJOVSKI (1942-2013)
Akt
Ulje na platnu, 117 x 102 cm. 1968. Sign. na poleđini
€ 1800
48. NIKOLA KOKA JANKOVIĆ (1926)
Akt na stolici
Tuš na papiru, 24,5 x 18 cm. Sign.
€ 100
Aukcija antikviteta i slika
50. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)
Kvartet
Ugljen na hartiji, 45 x 56 cm. 1963. Sign.
€ 100
51.
ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE Gitarista - A.Diaz
Ulje na hartiji, 22 x 16 cm. 1974. Sign.
€ 150
52.
OLGA JEVRIĆ (1922-2014)
Studija sedeće figure
Tuš na papiru, 35,5 x 22 cm. Sign.
€ 200
www.madlart.com
49. MILENA JEFTIĆ NIČEVA KOSTIĆ (1943)
Leopard
Ulje na platnu, 44 x 45 cm. 1981. Sign. na poleđini
€ 200
Madl`Art, 22. jun 2014.
54.
K.M.
Dva lika
Akvarel, 27 x 19 cm.
€ 150
www.madlart.com
53.
GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)
Motiv iz primorskog gradića
Ulje na platnu kaš. na lesonit, 42 x 44 cm. 1937. Sign.
€ 300
55.
LAZAR KATIĆ (1893-?)
Ulica u Sarajevu
Ulje na kartonu, 48 x 33 cm. oko 1930. Sign.
€ 250
56. LAZAR KATIĆ Stara čaršija
Ulje na platnu kaš. na karton, 31 x 49 cm. oko 1935.
€ 225
Aukcija antikviteta i slika
57. EUGEN KOČIŠ
Danas letenja nema
Ulje na ultrapasu, 39 x 32 cm. 2005. Sign.
€ 250
58. DUŠAN LABOVIĆ (1974)
Ulica u blizini Promenade (Uzun Mirkova ul.)
Ulje na platnu, 90 x 60 cm. 2014. Sign.
€ 950
www.madlart.com
59. IVAN LACKOVIĆ CROATA
(1932-2004)
Zvijezde
Grafika, 24 x 24 cm. Sign.
€ 50
60. ANĐELIJA L. LAZAREVIĆ (1885-1926)
Predeo pored jezera
Ulje na platnu kaš. na karton, 11 x 14 cm. oko 1905. Sign.
€ 500
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
61.
MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)
Šljive
Ulje na platnu, 58 x 73 cm. oko 1925. Sign.
€ 4800
62. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)
Cirkus
Ulje na platnu, 100 x 100 cm. 1998. Sign.
€ 1900
63. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)
Cigančice
Tempera na hameru, 70 x 45 cm. 1952. Sign.
€ 1600
Aukcija antikviteta i slika
65. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)
Predeo
Ulje na šperu, 31 x 23 cm. Sign.
€ 600
66. ANTON LUKATELI (1916-1995)
Venera
Ulje na platnu, 67 x 95 cm. 1952. Sign.
€ 300
67. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980)
Cveće u vazi
Ulje na platnu, 66 x 42 cm. oko 1965. Sign.
€ 350
www.madlart.com
64.
NIKOLA MARTINOSKI
Devojčica sa igračkom
Ulje na platnu, 70 x 85 cm. Sign.
€ 2400
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
68. MILIĆ OD MAČVE
(1934-2000)
Ratnik
Ulje na dasci, triptih,
26 x 32 cm. oko 1965.
€ 1400
69.
MARIO MASKARELI (1918-1996)
Figura s leđa
Ulje na platnu, 60 x 60 cm. oko 1960. Sign.
€ 575
70.
DUŠAN MIKONJIĆ (1940)
Devojke
Bakropis, Akvarel, 50 x 61 cm. Sign.
€ 150
71.
DUŠAN MIKONJIĆ
Beograd
Ulje na platnu, 80 x 250 cm. 1999. Sign.
€ 350
Aukcija antikviteta i slika
72.
DUŠAN MILOVANOVIĆ
(1919-2000)
Primorski predeo
Ulje na kartonu, 24,5 x 43,5 cm.
Oko 1950. Sign.
€ 225
73.
KOLJA MILUNOVIĆ (1935)
Sedeća figura
Bronza,10 x 4 x 5 cm. Sign. na poleđini
€ 100
www.madlart.com
74.
DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)
Na njivi
Pastel/Hartija, 20 x 26 cm. 1980. Sign.
€ 100
75.
MILUN MITROVIĆ (1922-2010)
Zrelo žito
Pastel na kartonu, 50 x 65 cm. 1982. Sign.
€ 275
Madl`Art, 22. jun 2014.
€ 75
77.
N.N.
Portret starca
Pastel, 35 x 27 cm.
€ 75
www.madlart.com
76. N.N.
Katuni
Ulje na kartonu, 22 x 27 cm.
78.
DAWOOD NADEER
Suk u Bagdadu
Ulje na platnu, 58 x 119 cm. 1989. Sign.
€ 300
Aukcija antikviteta i slika
79.
KARL NAGEL
Poljsko cveće
Akvarel, 44 x 25 cm. 1947. Sign.
€ 100
80.
ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966)
Portret Zorana Gluščevića
Ulje na platnu kaš. na lesonit, 41 x 33 cm. 1957. Sing.
€ 550
81.
VERGILIJE NEVJESTIĆ
(1935-2003)
Bez naziva
Grafika, 46 x 35 cm. 1970. Sign.
€ 90
www.madlart.com
82.
BRANKO OMČIKUS (1922-2011)
Dunje
Ulje na platnu, 45 x 54 cm. 1997. Sign.
€ 200
83.
BRANKO OMČIKUS
Kompozicija
Ulje na platnu, 45 x 56 cm. 1965. Sign.
€ 250
Madl`Art, 22. jun 2014.
85.
MILENA PAVLOVIĆ BARILLI
Dama II
Komb. tehnika, 6,5 x 11 cm. 1924. Sign.
€ 300
86.
MIHAILO PETROV (1902-1983)
Morsko dno
Tempera na kartonu, 35 x 24,5 cm. oko 1960.
€ 300
87.
ZLATKO PRICA (1916-2003)
Žena
Bakrorez, 30 x 25 cm. 1951. Sign.
€ 90
www.madlart.com
84.
MILENA PAVLOVIĆ BARILLI (1909-1945)
Dama I
Komb. tehnika, 6,5 x 10,5 cm. 1924. Sign.
€ 300
Aukcija antikviteta i slika
88.
MIĆA POPOVIĆ
(1923-1996)
Akt i model
Grafika 25/99, 23 x 17 cm.
1989. Sign.
€ 75
89.
MIĆA POPOVIĆ
Cveće u ibriku
Ulje, komb. tehnika na platnu, 75 x 68 cm. 1985. Sign.
€ 2600
www.madlart.com
90.
MIĆA POPOVIĆ
Gvozden
Grafika 87/99, 50 x 35/ 24 x 18 cm. 1990. Sign.
€ 75
91.
MIĆA POPOVIĆ
Kaubojka iz Rovinja
Olovka na papiru, 28,5 x 20 cm. 1975. Sign.
€ 100
Madl`Art, 22. jun 2014.
Reprodukovano:
- na str. 22, ”Nadežda Petrović” Katarina Ambrozić, SKZ, Beograd, 1978.
- na str. 151, ”Put časti i slave” Ljubica Miljković, Narodni
muzej, Beograd, 1998.
- na str. 41, ”Nadežda Petrović izbor slika iz NM u Beogradu”
Ljubica Miljković, NM Čačak, 2007.
- na str. 32, ”Svetlost u mraku I sveteskog rata”, Ljubica
Miljković, Narodni muzej, Beograd, 2014.
93.
ARSENIJE PETROVIĆ (1803-1870)
Portret mladića
Ulje na platnu, 71 x 54 cm. oko 1830.
€ 2800
94.
PERO POČEK (1878-1963)
Vrhovi Crne Gore
Ulje na dasci, 27 x 42 cm. oko 1905. Sign.
€ 5400
www.madlart.com
92.
NADEŽDA PETROVIĆ (1873-1915)
Životni moto i cveće
Olovka i olovke u boji, 16 x 18 cm. 1892. Sign.
€ 3000
Aukcija antikviteta i slika
95.
BRANKO PROTIĆ (1931-1990)
K. 420
Ulje na platnu, 33 x 41 cm. 1968. Sign.
€ 1200
96.
IVAN RADOVIĆ (1894-1973)
Akt
Olovka, 23 x 30 cm. 1916. Sign.
€ 300
97.
IVAN RADOVIĆ
Akt žene koja kleči
Olovka i kreda na hartiji, 27 x 18 cm. oko
1935.
€ 175
99. DUŠAN RAJŠIĆ
Don Kihot
Terakota, 38 x 28 cm. Sign.
€ 150
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
98.
DUŠAN RAJŠIĆ (1970)
Kopljanik
Bronza,H=40 cm.
€ 275
101. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)
Vila sa čempresima
Ulje na platnu, 40 x 50 cm. Sign.
€ 300
www.madlart.com
100. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)
Turobni predeo
Akrilik na ploči. 37 x 45 cm. 2012. Sign.
€ 200
102. KEMAL RAMUJKIĆ
Primorske kuće
€ 300
103. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)
Grafika 112/200, 25 x 32,5 cm. 1974. Sign.
€ 100
Aukcija antikviteta i slika
105. BORIS RUMJANCEV
Hridi
Ulje na platnu kaš. na karton, 6 x 8 cm. Sign.
€ 50
106. BORIS RUMJANCEV
Predeo sa svetionikom
Ulje na platnu kaš. na karton, 7,5 x 9 cm. Sign.
€ 50
107. BORIS RUMJANCEV
Pun mesec
Tempera na kartonu, 24,5 x 17,5 cm. Sign.
€ 100
108. BORIS RUMJANCEV
Na obali mora
Tempera na hartiji, 18 x 26 cm. Sign.
€ 50
109. BORIS RUMJANCEV
Kuće pored jezera
Tempera na hartiji, 15 x 22 cm. Sign.
€ 50
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
104. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)
Mesečina
Ulje na platnu kaš. na karton, 7,5 x 6 cm. Sign.
€ 50
111. IVAN SEMENOVIČ BLOKHIN (1877-1954)
Polja
Ulje na platnu kaš. na šper, 35 x 56 cm. Oko 1930. Sign.
€ 500
www.madlart.com
110. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)
Ulaz u portu (Čerević)
Ulje na lesonitu, 52 x 39 cm. oko 1950.
€ 1850
112. ANA RISTIĆ (1958)
Da mi je mesec latice da kida
Akvatinta A.O. 50 x 36/ 30 x 23 cm. 1986. Sign.
€ 50
113. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Krovovi
Grafika 25/80, 9,5 x 17 cm. 1987. Sign.
€ 75
Aukcija antikviteta i slika
114. FEĐA SORETIĆ (1930)
Na kanalu
Akvarel, 36 x 52 cm. 1970. Sign.
€ 250
115. FEĐA SORETIĆ
Guvno u snegu
Akvarel, 37 x 53 cm. 1976. Sign.
€ 250
117. FEĐA SORETIĆ
Suton u polju
Akril na platnu kaš. na karton, 40 x 50 cm.
2013. Sign.
€ 400
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
116. FEĐA SORETIĆ
Drvo u žitu
Akril na platnu, 60 x 89 cm. 1990. Sign.
€ 700
www.madlart.com
118.
DIMITRIJE SRETENOVIĆ (1943)
Parižanka
Ulje na kartonu, 68 x 46 cm. 1962. Sign.
€ 250
119. DESANKA DESA STANIĆ (1922-2001)
Svetac u belom
Akvarel na hartiji, 39x 29,5 cm. oko 1970.
€ 125
120.
BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)
Pejzaž
Ulje na kartonu, 10 x 25 cm. Sign.
€ 200
121. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Lovran
Ulje na kartonu, 70 x 50 cm. 1959. Sign.
€ 950
Aukcija antikviteta i slika
122. VOJO STANIĆ (1924)
Spomenik
Grafika 25/80, 15, 5 x 22 cm. 1987. Sign.
€ 75
123. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)
Nedeljno popodne
Ulje na platnu, 91 x 60 cm. 1982. Sign.
€ 550
www.madlart.com
124. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924)
Pijaca
Ulje na kartonu, 25 x 35 cm. Oko 1950. Sign.
€ 200
125. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)
Glava devojke
Tuš/ intervencija na fotografiji, 17 x 23 cm. 1963. Sign.
€ 400
Madl`Art, 22. jun 2014.
www.madlart.com
126. IVAN MIKHAILOVICH VARICHEV (1924)
Zimsko veče
Ulje na platnu kaš.na karton, 45 x 60 cm, 1960. Sign.
€ 700
127. FRANTIŠEK VAVRINA (1879-1935)
Kovačnica u Bosanskoj kasabi
Ulje na kartonu, 25 x 34 cm. Sign.
€ 225
128. VLADIMIR VELIČKOVIĆ
Pacov
Grafika I/X, 56 x 46 cm. 1977. Sign.
€ 125
Aukcija antikviteta i slika
129. VLADIMIR VLAHOVIĆ (1949)
Glave
Ulje na platnu, 65 x 80 cm. 1996. Sign.
€ 300
130. VLADIMIR VLAHOVIĆ
Slap
Ulje na kartonu, 47 x 49 cm. 2001. Sign.
€ 200
www.madlart.com
131. VRABEC
Filip Višnjić
Duborez, 84 x 53 cm. Sign.
€ 400
132. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1980)
Obala crvenog mora
Ulje na platnu, 61 x 76 cm. 1935. Sign.
€ 400
Madl`Art, 22. jun 2014.
Download

35. Aukcija antikviteta i slika