Predstavujeme dnešného súpera: MFK Veľké Kapušany
Predpokladaná zostava: 1 – Marek Poľa – 10 – Peter Krakovský, 9 – Jozef Halapin,
12 – Vladimír Horňák, 4 - František Koper, 16 – Tibor Dulík, 5 – Viktor Maťaš, 15 – Jakub
Capík, 6 – Jozef Gašpar, 14 – Pavol Fedor, 11 – Gabriel Novák.
Náhradníci: 8 – Ján Takáč, 17 – Miroslav Miščík, 13 – Peter Harda, 22 – Adrián Levkiv (NB)
Obec Kalša leží na juhovýchodnom úpätí Slanských vrchov v Podslanskej pahorkatine.
Obec sa vyvinula na území patriacom kláštorom križiakov. V stredoveku patrila miestnym
zemepánom, neskôr sa zálohou a predajom dostala do majetku mesta Košice. Katastrálne
územie obce má 462 ha. Je takmer bez lesného porastu, v južnej časti prevažujú trvalé
trávnaté porasty, v severnej orná pôda. Stred obce leží vo výške 202 m. Výraznú krajinársku
a biologickú hodnotu v území predstavuje dopravná zeleň potoka Terebľa a jeho prítokov,
napr. Ostrý potok. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1270 a v súčasnosti v nej žije
cca 700 obyvateľov.
Účastníkom druhej najvyššej regionálnej súťaže je Kalša druhý rok. V minulom ročníku
si na nováčika viedli veľmi slušne, pretože v konečnej tabuľke obsadili 4. Miesto, keď z 30
stretnutí 14 vyhrali, 10 remizovali a iba 6 krát prehrali. Vďaka tomu nazbierali 52 bodov
s vysoko aktívnym skóre 56:31. Nad ich sily boli v tabuľke len mužstvá Šace, Veľkého
Folkmara a Veľkého Horeša.
V rovnakom trende pokračujú Kalšania aj v tomto súťažnom ročníku a vďaka doterajším
výsledkom vzbudzujú u svojich súperov prirodzený rešpekt.
V 1. kole cestovali k susedom do Michalian a v klasickom derby stretnutí prehrali
gólom zo 64 minúty 1:0. V nasledujúcom kole si doma poradili jednoznačne s Kráľovským
Chlmcom 5:1, keď sa o góly podelili Erik Lénárt 2x, Viktor Maťaš, Vlado Horňák a Peter
Harda. V stretnutí rozhodli nástupy do polčasov, keď v prvom dali za 9 minút dva góly
a v druhom za ten istý čas dokonca tri.
V 3.kole prehrali v Šaci 2:0 a v štvrtom porazili doma zlepšujúcu sa Čaňu gólom Petra
Krakovského z 56 minúty najtesnejšie 1:0.
V nasledujúcom kole zaznamenali prvé víťazstvo na ihriskách súperov. V Strážskom síce
prehrávali od 15 min 1:0, ale dvoma gólmi Jozefa Gašpara (v 60 a 89 minúte) nakoniec
stretnutie otočili a vyhrali.
Šťastie sa na nich v závere priklonilo aj minulý týždeň, keď na svojom ihrisku privítali
legionárov z Veľkého Horeša. Vo vyrovnanom stretnutí prehrávali Kalšania od 69 minúty
gólom Róberta Zehéra, ale v samom závere sa gólovo presadil Vlado Horňák a vyrovnal
na konečných 1:1.
V priebežnej tabuľke im po 6 kolách patrí 8. miesto so štvorbodovou stratou na Veľký
Horeš.
Káder mužstva hostí tvoria hráči z Košickej a Trebišovskej liahne, jediným odchovancom
klubu je podľa registra na futbalnete Pavol Fedor. Okrem kategórie mužov majú družstvo
Navštevujem strednú odbornú školu drevársku
v Spišskej Novej Vsi. Onedlho mám 18 rokov.
Som rodák z Krompách a preto aj moje futbalové
účinkovanie sa začalo v žiackom tíme v Krompachoch. Po krátkom pôsobení v doraste
som odišiel na hosťovanie do Spišskej Novej Vsi. V 1. Lige mladšieho dorastu som bol
so šestnástimi gólmi druhým najlepším strelcom súťaže. V 2. Lige staršieho dorastu
som sa s dvadsiatimi deviatimi gólmi stál kráľom strelcov.
Prečo si sa rozhodol vrátiť predčasne do Krompách?
V minulom ročníku sme vyhrali 2. dorasteneckú ligu, no napriek tomu nám nebolo
umožnené hrať baráž o 1. ligu. Pred začiatkom súťažného ročníka ma Krompachy oslovili
a zahrať si v seniorskom mužstve v IV. lige bolo pre mňa väčším lákadlom ako hrať znovu
II. dorasteneckú ligu v SNV.
Keďže si vekom, ešte stále dorastenec, aké skúsenosti máš so seniorským futbalom?
Ako dorastenec FK Spišská Nová Ves sme v príprave pravidelne hrávali so seniorskými
mužstvami Spiša a niekoľkokrát som nastúpil aj v súťažných stretnutiach 1. triedy (teraz
6.liga) v mužstve FK Spišská Nová Ves B.
Aké sú Tvoje futbalové ciele?
Momentálne je mojím cieľom dávať veľa gólov a tým napomôcť ku klubovému cieľu
vyhrať 4 ligu Juh. Do budúcnosti zatiaľ veľmi nepozerám, hlavne si prajem aby sa mi
vyhýbali zranenia.
Aké možnosti v novej súťaži má podľa Teba súčasný krompašský káder?
Nevidel som ešte všetkých našich súperov, ale pokiaľ bude každý z nás pristupovať
poctivo k tréningovým procesom, myslím si, že túto súťaž je v našich silách vyhrať.
Čo vieš (môžeš) povedať o našom dnešnom súperovi (Kalša)?
Kalša je síce malou obcou na juhovýchode Slovenska, ale futbalovo sú na tom asi veľmi
dobre. Potvrdili to aj minulý týždeň, keď doma remizovali s lídrom tabuľky.
Radka Jochmanová, Roman Župa, Ján Župa, Marika Jochmanová,
Štefan Goláb, Mária Jochmanová, Pavol Čiasnoha.
Všetky stretnutia sa budú hrať na 2 x 25 min s výmenou strán. V prípade nerozhodného
výsledku o víťazovi stretnutia rozhodnú strely zo značky pokutového kopu.
Odmenené budú všetky mužstvá - poháre, najlepší strelec, hráč a brankár – pamätnú
bude zaujímavou konfrontáciou popredných mužstiev východoslovenského
regiónu a zároveň spomienkou na vynikajúceho človeka, ktorý okrem rodiny a zamestnania zasvätil svoj život krompašskému futbalu.
4
MLADŠÍ ŽIACI / starší žiaci
MLADŠÍ ŽIACI
30.08.2014
Lendak – Krompachy 7:0 (2:0)
Góly: Majerčák 3x, Stolár 2x, Suchanovský, Háber
Súpiska: D. Bernáth, - P. Tomčík, M. Probala, M. Gožo, Ľ. Legát, F. Šmida, D. Hamrák,
J. Majerník, A.Geroč, M. Ferenčák
Už 3 dni pred zápasom sa hráči začali ospravedlňovať zo zápasu, kvôli horúčkam,
zašívaným kolenám a iným ešte prázdninovým aktivitám. Do Lendaku sme cestovali len
s jediným náhradníkom, novým hráčom Petrom Semanom. Na prekvapenie neprišiel ani
brankár Matej Sedlák z Olcnavy.
Do zápasu chlapci nastúpili ustráchane a na agresívnu hru súpera nevedeli nájsť
recept. Lendackí hráči boli pohyblivejší, odolnejší v osobných súbojoch a tak zaslúžene
vyhrali.
Starší žiaci
30.08.2014
Lendak – Krompachy 0:0 (0:0)
Zostava: M. Vojčík – S. Mikula, J. Čech, P. Rybár, R. Maťašovský, K. Dobrovič, D. Suchý,
D. Mižikár, N. Mikula, T. Chibeľ, M. Ondov
Náhradníci: M. Bujňák, M. Paulovič, A. Zimmermann
Zo zápasu v Lendaku som mal obavy, pretože sme cestovali bez opory v zadných
radoch (Jána Sedláka) a od Lendačanov sme vždy dostávali riadnu gólovú nádielku,
pretože títo chlapci hrajú silový futbal a nevypustia ani jeden súboj.
Lenže do zápasu sme vstúpili lepšie a aktívnejšie než domáci a vytvorili sme si aj zopár
gólových šancí. Nepodarilo sa nám však skórovať, pretože domáci brankár zmaril každú
našu šancu a dovolím si tvrdiť, že bol najlepším hráčom zápasu. Výborne sme bránili a
súperovi sme nedovolili ohroziť našu bránu.
Zápas skončil spravodlivou remízou 0:0 čo je asi najlepší výsledok, ktorý sa nám podaril
v Lendaku uhrať. Roman ŽUPA
Nasledujúci program:
5. kolo - 6.9.2014, Nová Ľubovňa –Stará Ľubovňa, Ľubica – Lendak, Svit – Poprad,
Spišské Podhradie – Dovaj Rožňava, Kežmarok – Plavnica, Smižany – Levoča, Krompachy
– Spišská Belá.
6. kolo - 13.9.2014, Spišská Belá – Ľubica, Rožňava – Poprad, Lendak – Svit, Levoča –
Krompachy, Stará Ľubovňa – Smižany, Spišské Podhradie – Kežmarok, Plavnica – Nová
Góly: Piontek, Jevoš – Cmorej 2x
Zostava: T. Schonvický – S. Brutovský, D. Hrobák, M. Rybár, E. Cmorej, P. Mních, M. Vojtek,
A. Bučák, J. Vietoris, R. Segiň, F. Mních.
Náhradníci: D. Živčák, J. Horváth, J. Vojčík, P. Staňa, M. Nalevanko, R. Kuchár
Po dvoch nevydarených zápasoch na ihriskách súperov sme konečne nastúpili doma,
no proti súperovi s ktorým sme v minulej sezóne nezískali ani bod, proti Levoči. V prvom
polčase to bol krásny zápas, keď prvý gól - veľmi pekný dal Vojtek, na 2:0 si súper po
centri Brutovského dal vlastenca a na 3:0 zvýšil gólom do šatne Cmorej. Naši chlapci hrali
výborne a s chuťou.
Do druhého polčasu nastúpil súper odhodlaný s výsledkom niečo urobiť, a aj urobil.
Hneď v druhej minúte znížili Levočania na 3:1 a my sme sa už triasli o výsledok keďže
druhé polčasy sme v prvých dvoch zápasoch nemali dobré. Keď dobre hrajúci súper
znížil v 63 minúte na 3:2 to bola už situácia kritická, no chlapci už výhru z rúk nepustili
a pripísali sme si prvú výhru v novej sezóne a v novom zložení.
V štvrtom kole sme cestovali do Sp. Podhradia, k súperovi ktorý je lídrom našej súťaže
už viac rokov. Zápas sme začali dobre a neboli sme slabším mužstvom, čo sme vyjadrili
prvým gólom po dobre zahratom rohu M. Vojtekom a gólovým zakončením E. Cmoreja.
Vedenie sme si udržali iba 2 minúty, keď po rohu súpera sme si dali nešťastne gól sami.
Ubehli ďalšie dve minúty a súper opäť po rohu zvýšil na 2:1. „Konečne sme prvý polčas
nevyhrali“ čo veštilo dobrý výsledok.
V druhom polčase sme boli lepším mužstvom a najprv E. Cmorej nastrelil tyč súperovej
brány, no v 80.minúte už sa nemýlil a vyrovnal na konečných 2:2.
Považujem to za výborný výsledok keďže v príprave sme s týmto súperom dvakrát
vysoko prehrali 1:5 a 2:5. Dúfam,že omladené mužstvo našlo potrebné sebavedomie
a že budeme pokračovať v dobrých výsledkoch.
6
Predstavenie dnešného sponzora – SEZ Krompachy a.s.
Spoločnosť ELTRA, spol. s r.o. bola založená 25. júna 1993. Od svojho vzniku pôsobí na poli realizácie
prác a dodávok v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky. Jej dominantnou náplňou je dodávateľská
činnosť na pevných trakčných zariadeniach celoštátnych dráh a silnoprúdovej elektrotechniky.
Firma zamestnáva vysokokvalifikovaných odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami a znalosťami
podľa zákona 136/1995 Z. z. a vyhlášky FMD 33/78 Z. z.
Počas svojej existencie spoločnosť získala adekvátne postavenie na slovenskom dodávateľskom
trhu v oblasti elektrifikácie a konštrukcií vysokého napätia. Svoju činnosť vykonáva Eltra pomocou
dvoch divízií:
DIVÍZIA ELETRICKÝCH TRAKČNÝCH ZARIADENÍ
Zabezpečuje dodávateľskú činnosť investičných celkov celoštátnych dráh a vlečiek,
pevných elektrických trakčných zariadení, električkových, ako aj trolejbusových dráh,
elektrických predkurovacích zariadení, vrátane opráv, údržby a revíznu činnosť. Zároveň
divízia vykonáva technickú projektovú a inžiniersku činnosť pre oblasť dopravných
a inžinierskych stavieb.
DIVÍZIA ELEKTRICKÝCH SILNOPRÚDOVÝCH ZARIADENÍ
Vykonáva dodávateľskú činnosť, údržbu a opravy elektrických zariadení bez obmedzenia napätia,
aj na zariadeniach dodávateľa elektriny - energetických rozvodných závodov, ako aj dodávateľskú
činnosť pre elektrické zariadenia triedy „B“ do prostredia s nebezpečím výbuchu horľavých plynov
a pár.
Vo svojej činnosti divízia vykonáva dodávateľsko-montážne práce komplexne s možnosťou
spracovania príslušnej sprievodnej technicko-projektovej dokumentácie s vykonaním aj
samostatnej revíznej činnosti na vyhradených technických zariadeniach pre oblasť elektrotechniky.
Divízia zabezpečuje aj výrobnú činnosť elektrických rozvodných zariadení - rozvádzačov vo
vlastných výrobných priestoroch. Pre oblasť pôsobenia svojej činnosti je vybavená technickými,