Code:05-217
KULLANMA KILAVUZU
6V
KG
KG
KG
Max Capacity
35 Kg
1
UYARILAR !
• Ürün ev içinde ve dışında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
• Ürün beceri isteyen bir kullanım gerektirir. Aksi halde devrilme, üçüncü şahıslarla çarpışma vb. kazalar meydana gelebilir.
• Ürün yetişkin biri gözetiminde kullanılmalıdır.
• Almış olduğunuz oyuncak yalnız tek çocuğun kullanımı için dizayn edilmiştir. Birden fazla çocuk bindirilemez.
• Araç kiralama maksatlı vaya restaurant, cafe ana okulu v.b. yerlerde kullanılmaz. Bu şekilde kullanım pilsan garantisi dışındadır.
• Araç trafiğe açık alanlarda ve risk teşkil edebilecek (eğim, havuz kenarı, basamak gibi) mahallerde kullanılmamalıdır.
• Ürünün kullanılmış kırılmış, bozulmuş plastik parçalar, metal aksamlar vb. parçalar çevre ve insan sağlığına zarar verebileceği için çöpe atmayınız.Ayrı toplayınız. Geri kazanılabilir.
• Araç mutlaka bir yetişkin (anne, baba, bakıcı v.b.) gözetiminde kullanılmalıdır.
• Çocuğun ürünle oynarken kesinlikle ayağa kalkmaması, ellerini direksiyondan tutması, hareket halinde iken ani ve hızlı hareketlerle sağa-sola dönmemesi, ayağını gaz pedalından
çekmeden ani olarak vites kolunu ileriye ve geriye doğru çekmemesi gerektiği yetişkin tarafından çocuğa öğretilmelidir. Eğitim çocuk öğreninceye kadar devam etmelidir.
• Çocuğa geriye doğru gelirken bir kazaya mahal vermemesi için arkasına bakması gerektiği yetişkin tarafından öğretilmelidir.
• Araç kumlu, topraklı, ıslak, buzlu engebeli vb. zeminlerde kullanıma müsait değildir.
• Her kullanım öncesi bir yetişkin tarafından teker bağlantılarının kontrolü, direksiyon bağlantısı kontrolü, ön rot ve şanzıman ,amortisör bağlantılarının düğmelerin kontrolü araç üzerindeki vites kollarının ve düğmelerin kontrolü yapılmalıdır. Bu kontroller yapılmadığı takdir de araç hasar görebilir veya çocuğun zarar görmesine neden olabilir.
• Araç, akü ve şarj cihazı kablo uçlarında ki soketlerin tam olarak takılmasına ve ters takılmamasına dikkat ediniz.
• Aracınızın kablo soketleri kablo bağlantıları vb.aksanlarıyla oynamayınız ve değişiklik yapmayınız.
• Ürünü temizlemek için sadece nemli bir bez ile silerek kuru bez ile kurulayınız. Çözücü ve benzeri madde kullanmayınız. Ürün yetişkin tarafından temizlenmelidir.
• Ürünü her türlü ısı kaynaklarından uzak tutunuz.
• Ürünü güneş, kar, yağmur gibi dış etkenlere maruz bırakmayınız. Bu gibi dış etkenler ürünün renginin solmasına ve üründe tahribata neden olabilir.
• Üründe kullanılan çıkartma ve etiketlerin çocuklar tarafından kopartılıp yutulmasına kesinlikle izin vermeyiniz.
• Boğulma tehlikesini önlemek için plastik ambalajları çocuklarda uzak tutunuz.
• Üründe kullanılan boya ve hammadde çocuk sağlığına uygundur.
• Ürünü taşırken direksiyon, ön kaput arka bagaj kapağı,ön siperlik vb. parçalardan tutmayınız.Ürünü sevk ederken yan veya dik koymayınız.
• Üründe kırılan bozulan deforme olan plastik ,metal vb. parçalar insan sağlığına zarar verebileceği için ayrı toplayınız. Geri kazanılır.
• Üründe meydana gelebilecek büyük hasarlar (kırılmalar, elektronik aksağında bozukluklar, deforme olmuş parçalar vb.) oluştuğu zaman ürünü kesinlikle kullanmayınız, bakım ve
tamir için size en yakın yetkili servislerimizi veya merkez fabrikamızı arayınız.
• Kullanım kılavuzundaki tanımlanan şartlar doğrultusunda uygun kullanıldığı takdirde yedek parça ve servis hizmetinin kullanım süresi 10 yıldır.
NOT !
• Ürünler resim renklerinden farklılık gösterebilir. Aksesuarlar ürünlere dâhil değildir. •• Herhangi bir arıza durumunda yalnızca “PİLSAN” orijinal yedek parçalarını kullanınız.
ÖNEMLİ UYARI !
Pilsan, ihbarsız olarak herhangi bir zamanda üründe değişiklik yapma ve ıslah etme hakkını saklı tutar.
1
FONKSİYONLARI
Ürün 3+ yaş arası kız / erkek çocuklar için üzerine binilerek kullanılan, motor gücü ile hareket edebilen, elektronik müzik kutulu, önünde bulunan farları hareket
halindeyken yanan ve üç tekerlekli motosiklet görüntüsünde akülü bir oyuncaktır. Araç kullanılmadan önce bir yetişkin tarafından monte edilmelidir.
Model ve Kodu
:
POYRAZ Motosiklet (05-217)
Akü Tipi:
6 V. 12 Ah
Motor:
6 VDC. 9200 rpm. (Boşta)
Max. Taşıma kapasitesi
:
35 Kg.
Kullanım Yaşı
:
3+ Yaş
Hız
:
3,5 Km / h
Farlar:
Farlar, araç hareket halindeyken yanar.
Korna:
Elektronik dört sesli müzik kutusu
Şarj cihazı :
Kullanım süresi
:
Input 220 VAC ,
Output 6 VDC. 1000 mA.
50 Dakika (Zemin, ağırlık ve kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir.)
Vites
:
İleri - Geri Vites
Fren
:
Elektrik devre kesicili fren.(Çocuğunuz ayağını gaz pedalından çekince otomatik olarak frenleme yapar.)
Termoprotector
:
Aşırı ısı ve akıma karşı devre koruma
2
TEKNİK BİLGİLER
1.Nolu gövde ucundaki soketle 2 nolu kafa üzerindeki soket rengine denk gelecek şekilde birleştirin, daha sonra 1.nolu gövdedeki çıkıntıyı 2 nolu kafadaki yuvasına oturtunuz ve 3 nolu
civatayı yukarıdan aşağıya doğru takınız. (Civatayı takarken gövde içinden geçen kablonun ezilmemesine dikkat ediniz.) Daha sonra 4 nolu pulu ve 5 nolu yaylı rondelayı civatanın alt
ucuna takarak 6 nolu kelebek somunla saat yönüne çevirerek sabitleyiniz.
7 nolu arka korkuluk, oval kısmı arkaya gelecek şekilde govde arkasındaki yuvasına oturtulur ve klik sesi gelinceye kadar bastırılarak sabitlenir.
7
4
5
6
3
AKÜ
Araç üzerindeki akü bakım gerektirmez ve sızdırmaz özelliktedir. Akü araç üzerinde bulunan benzin depo kapağı içinden şarj edilir.
1- İlk kullanımdan önce akü 10 saat süresince şarj edilir. Şarj süresi her kullanımda 10 saattir.
2- Oyuncağınızı kullanmasanız dahi akünüzü en az 15 günlük dönemler halinde mutlaka bir kez şarj edip boşaltmanız gerekmektedir. Akünüzü hiçbir şekilde tamamen boş olarak bırakmamanız ve akünüzü tamamen boşalmadan şarja takmamanız gerekir. Çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda uzun süre durduğunda da akü kapasitesi yavaş yavaş düşer. Bunun sonucunda oyuncağınızın çalışma süresi, akü tamamen şarj edilse bile önemli ölçüde kısalabilir. Oyuncağınızın akü kapasitesi her şarj etme /boşaltma ile bir miktar azalacaktır. Akünüz oyuncağınızı satın aldıktan
sonraki altı ay içinde şarj edip boşaltılabilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu altı aylık dönemden sonra akünüzün performansında önemli bir düşüş varsa, akünüzü değiştirmenizi öneririz.
3- Aküyü düşürmeyiniz ve şiddetli yere çarpmayınız.
4- Akünün şarjını belirtilen sürede şarj ediniz, kısa ve uzun sürede yapacağınız şarj akünün kullanım süresini kısaltacaktır.
5- Akü; kullanım hatasından dolayı kaynaklanan arızalara karşı, uzun süre şarj edilmeden bırakılmasından dolayı ve aşırı şarj sonucu bozulmaları ve kullanım şeklindeki hususlara uyulmaması
garanti kapsamı dışındadır.
6- Akü kutup başları kilitli soketlerle kablolara bağlıdır. Her hangi bir nedenle kopması halinde tehlike arz edeceğinden orijinaline uygun yaptırılması tavsiye edilir.
7- Orijinalinin yerine değişik volt ve amperde başka bir akü kullanmayınız.
8- Aracın çalışmaması durumunda ilk olarak akü kutusu üst kısmında bulunan soketlerin çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz.Soketleri takarken kontak AÇ/KAPA anahtarının kapalı konumda olmasına dikkat ediniz.
9- Dikkat! Kesinlikle aküyü kablosundan tutmayınız ve taşımayınız.
10-Akünün uzun ömürlü olması için lütfen bu uyarıları dikkate alınız.
Lütfen yalnızca orijinal akü satın alınız.
KORUMA VE BAKIM
• Oyuncağınız büyük bir özenle tasarlanmış ve üretilmiştir. Kullanımı da özen gerektirir. Aşağıda belirtilen önerilere uyduğunuz takdirde, oyuncağınızı daha uzun süre keyifle kullanabilirsiniz.
• Oyuncağınızı ıslaklıktan, nemden, yağmurdan, toz, çamur vb. gibi dış etkenlerden koruyunuz. Bu gibi dış etkenler oyuncağın elektronik devrelerinde korozyona yol açar ve arızalanmasına sebebiyet verir.
• Oyuncağınızı sıcak ortamlarda saklamayın. Yüksek sıcaklıklar akünüzün ömrünü kısaltacağı gibi plastik aksamların şeklinin değişmesine sebebiyet verir.
• Oyuncağınızı soğuk ortamda saklamayın. Yüksek soğuklar akünüzün ömrünün kısaltacağı gibi soğuk ortam tekrar ısındığında (Normal ortam sıcaklığına döndüğünde) oyuncağın iç kısımlarında
oluşan nem, oyuncağın elektronik aksamlarının arızalanmasına sebebiyet verir.
• Oyuncağınızı temizlemek için tahriş edici kimyasal maddeler, temizlik maddeleri veya sert deterjanlar kullanmayınız. Sadece kuru bez ile temizleyiniz.
Yukarıda belirtilen tüm bilgiler aynı şekilde oyuncak, akü, şarj cihazı ve tüm aksesuarlar için geçerlidir. Bu parçalardan biri çalışmadığı takdirde oyuncağı en yakın yetkili servise götürün.
4
DÖRT SESLİ MÜZİK KUTUSU KULLANIMI
· Müzik kutusunun kullanımı için üzerinde bulunan düğmelere basınız.
· İki adet 1.5V. AA pil ile çalışır. Piller bir yetişkin (Anne, Baba, Bakıcı v.b.) tarafından değiştirilmelidir.
· Pilleri +/- kutuplara doğru gelecek şekilde yerleştiriniz. (Şekil A)
· Eski ve yeni piller bir arada kullanmayınız. Uzun süre çalışmadığı zamanlarda pilleri çıkartınız.
· Boş pilleri çöpe atmayınız. Ayrı toplayınız. Geri kazanılır.
· Boş pilleri çocuklardan uzak tutunuz.
· Pilleri değiştirmek için pil kapağını uygun tornavida ile açınız. (Şekil B)
· Piller değiştirdikten sonra, pil kapağını tam olarak yerine oturtunuz ve uygun tornavida ile sıkınız.
· Ürünle beraber verilen piller şarj edilemez.
· Ayrılabilen parçaların, çocuklar tarafından yutulabilme ihtimaline karşı dikkatli olunuz.
KULLANIM ŞEKLİ
1- Çocuk, motorsikletin koltuğuna bir yetişkin yardımıyla oturtulur.
2- Motorsikletin hareketi İçin; önce kontak anahtarı (1) (yuvasına kırmızı ışık yanana kadar bastırılarak takılır.) açılır. Bu arada kontrol panelindeki ileri/geri vites kolunun (2) ilk kullanımda. İleri hareket konumunda olması gerekmektedir. Bundan sonraki hareket ise ayak basma yerinin sağ tarafında bulunan pedala basarak ve direksiyonu her iki yanından eliyle tutarak ileri hareket eder.
Aracı geriye doğru hareket ettirmek için vites kolunu geri konumuna alarak geri hareketi sağlanmış olur.
3- Kornaya basmak için, müzik kutusunun üzerinde bulunan butonlara basmak yeterlidir.
4- Frenleme ;Aracı hareket halinde durdurmak için çocuğun ayağını gaz pedalından çekmesi yeterlidir.
5- Araç, hareket halinde iken durdurmadan ani olarak vites düğmesi ile oynayarak ileri-geri hareketlerle ve bir engele çarptığı zaman çocuk ayağını gaz pedalına basılı tutarak kullanılmaması gerekmektedir. Bu şekilde kullanım akünün kısa sürede bitmesine, ömrünün kısalmasına ve aracın kabloları ile motoruna zarar verebilir.
6-) Araç kullanılırken ,kabloların zorlanma neticesi çok ısınmasını korumak için akü üzerinde termal sigorta (ısıya karşı duyarlı) mevcuttur.Bu sigorta kablo ve tesisatın aşırı ısınmasından dolayı devreyi keser
Bu sigortanın attığını ise;hiçbir şekilde araç çalışmadığında anlaşılır.Belirli bir süre beklenir(5-20 saniye arasında bu süre hava sıcaklığına göre değişebilir.)Bu süre sonunda sigorta otamatik olarak devreyi
tamamlar ve araç çalışır.
7-) Aracın farları hareket halindeyken otomatik olarak yanar.
vites
1
Anahtar
ışıklı
2
İleri-Geri
vites
KULLANIM ŞEKLİ
5
AKÜLÜ ÜRÜNDE ARIZA OLUŞUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER
ARIZA
SEBEBİ
ÇÖZÜM
ARAÇ İLERİ VEYA GERİ HAREKET ETMİYOR
1-) İLERİ GERİ VİTES ALTINDAKİ SOKET
YUVASINDAN ÇIKMIŞTIR.
1-) SOKET YUVASINA TAKILIR
ARAÇ BAZEN ÇALIŞMIYOR
1-) GAZ PEDALI KONTAKLARI ARIZALIDIR.
2-) GAZ PEDALI PLASTİĞİ AŞINMIŞTIR.
3-) GAZ PEDALI SOKETİ ÇIKMIŞTIR.
1-) GAZ PEDALI BUTONU DEĞİŞECEK.
2-) GAZ PEDALI PLASTİĞİ DEĞİŞECEK.
3-) GAZ PEDALI SOKETİ ALINACAK.
ARAÇ HİÇ ÇALIŞMIYOR
1-) KONTAK ARIZALIDIR.
2-) AKÜDEN SOKET ÇIKMIŞTIR.
3-) TERMİK SİGORTA DEVREYİ KESMİŞTİR.
4-) AKÜ ŞARJ EDİLMEMİŞTİR...
5-)ROLELİ DEVRE KARTI ARIZALIDIR
1-) KONTAK DEĞİŞECEK.
2) SOKET TAKILACAK
3-) KULLANIM KILAVUZUNU OKUYUN.
4-) AKÜ 12 SAAT ŞARJ EDİLECEK.
5-)ROLELİ DEVRE KARTI DEĞİŞECEK
KORNA ÇALMIYOR
1-) KORNA BOZUKTUR.
2-)PİLİ BİTMİŞTİR.
1-) KORNA DEĞİŞECEK.
2-)PİL DEĞİŞECEK
LAMBALAR YANMIYOR
1-) LAMBA ARIZALANMIŞTIR.
2-) BOĞAZ KISMINDAN SOKET ÇIKMIŞTIR.
1-) LAMBA DEĞİŞECEK.
2-) SOKET YERİNE TAKILACAK.
TEKERLER DÖNMÜYOR
1-) MOTOR KABLOLARI SOKETTEN ÇIKMIŞTIR.
2-) İLERİ GERİ KOLUNUN ALTINDAN SOKETLER
ÇIKMIŞTIR.
3-)AŞIRI ZORLAMADAN MOTOR ARIZALANMIŞTIR.
1-) SOKET TAKILACAK.
2-) SOKET TAKILACAK
3-)MOTOR DEĞİŞECEK.
AKÜ ŞARZ OLMUYOR
1-) ŞARZ CİHAZI ARIZALIDIR (IŞIKLARI YANMIYOR.
2-) AKÜ ŞARZ SÜRESİ KISA TUTULUYOR.
3-) ŞARZ SOKETİ ARIZALIDIR.
1-) ŞARJ CİHAZI DEĞİŞECEK
2-) AKÜ 10 SAAT ŞARJA BAĞLI KALMALI
3-) ŞARJ SOKETİ DEĞİŞECEK
ARAC SIK SIK DURUP TEKRAR ÇALIŞIYOR.
1-) TERMİK SİGORTA DEVREYİ KESMİŞTİR.
1-) ÜRÜN KULLANIMINDA HATA VAR.ÇOCUĞUNUZUN
DURMADAN VİTES DEĞİŞTİRMESİNİ VE ARACI
ZORLAMASINA İZİN VERMEYİNİZ.KULLANIM ŞEKLİNİ
OKUYUNUZ
ARAÇ TEKERLEKLERİ YERİNDEN ÇIKIYOR
1-) KAPSÜL VE KAPSÜL İÇİ AŞINMIŞTIR.
2-) METAL SEGMAN ÇIKMIŞTIR.
1-) KAPSÜL VE KAPSÜL İÇİ DEĞİŞECEK
2-) YENİ SEGMAN ÇAKILACAK.
NOT: LÜTFEN ARIZA HALİNDE SERVİSE TELEFON AÇMADAN ÖNCE YUKARIDAKİ ARIZA NOKTALARINI KONTROL EDİNİZ.
6
Use Age
Y
Kapasite
Capacity
3+
Max.
35 kg
Y
YEARS
Speed
/ Slope
2,2m
Max.
5°
3,5 km/h
Y
/ False
Y
/ False
Y
/ False
TEKNİK BİLGİLER / TECNICAL DATA
7
WARNINGS!
• This product is designed to be used both indoors and outdoors.
• The product is designed for use of a single child. More than one child cannot play at the same time.
• The vehicle can not be used for rental purposes. This kind of usage is out of warranty scope.
• Since it includes small parts, it is not suitable for children under 3 years old.
• Car is not suitable for rental purpose and should not be utilized for public use in restaurant, cafe, schools etc. This way of utilizing is not covered by Pilsan guarantee
• Since the used, broken and impaired plastic parts, metal parts and such parts of the product may give damage to environment and human health, do not throw them
away. Collect them separately. They can be recycled.
• The product certainly should be used under the supervision of an adult (parents, baby-sitter, etc.).
• The use of the product should be taught by an adult that the child should not stand up while playing, should hold the steering wheel, should not make sudden movements to left or right when vehicle is in motion, should not pull the gear back and forth suddenly without removing leg off the throttle. The training should continue until the
child learns well.
• The child must be taught to look at the back to prevent accidents while driving backwards.
• The vehicle is not suitable to use in sandy, muddy, wet, icy, hilly etc. grounds.
• Before each use; wheel capsules, steering wheel connection, screws and buttons on control panel must be controlled. The vehicle can get damaged or can lead the
damage of the child unless these controls are done.
• Pay attention that sockets in cable ends of battery and charging device are fixed completely and that it is not fixed inversely.
• Do not play with the brake adjustment of the vehicle. Since brake pedal also cuts the electric circuit, engine and cable group are secured. When the product is out of
adjustment, the electric circuit is not cut and your toy can get damaged.
• Only clean with a damp cloth and dry with dry cloth. Do not use solvent or similar materials. The product should be cleaned by an adult.
• Keep the product away from all kinds of heat sources.
• Protect product from external factors such as sun, snow and rain. These external factors may lead to color fading and damage on the product.
• Keep plastic packaging away from children to prevent suffocation risk.
• The paint and raw materials used for the product are suitable for children. While forwarding the product, do not put it in side or perpendicular position.
• When big damages (breaks, impairs in electronic parts, deformed parts etc.), do not use the product. For maintenance and repair, call the nearest authorized service
or central factory.
• When big damages (breaks, impairs in electronic parts, deformed parts etc.), do not use the product. For maintenance and repair, call the nearest authorized service
or central factory.
• When used properly in accordance with instructions stated in manual, the period of spare part service is 10 years.
NOTE!
•The products can show differences from the picture colors. Accessories are not included in product. ** If any breakdown occurs, only use “PILSAN” original spare parts.
IMPORTANT WARNING!
PILSAN reserves its right to change and reform the product at any time without notice.
8
FUNCTIONS
The product is a battery powered toy for girls / boys of 3+ ages which is used by riding on, which can move with engine power, which includes a music box,
whose headlamps light while on the move and which seems like a tricycle. The vehicle should be assembled by an adult before use.
Model and Code
: POYRAZ Motosiklet (05-217)
Battery Type : 6 V. 12 Ah
Engine: 6 VDC. 9200 rpm. (Boşta)
Max. Carrying capacity
: 35 Kg.
Speed
: 3+ Yaş
Headlights
: 3,5 Km / h
Horn: Lights, lights up when the vehicle is moving.
Charger
: Electronic four-sounding music box
Seat
Duration of use
: Input 220 VAC ,
Output 6 VDC. 1000 mA.
: 50 minutes (this duration may also vary by travelling surface, weight and forum of use
Gear
: Shifting back and forth
Brake
: Electrical circuit breaker brake (vehicle will automatically brake when the accelerator pedal is not pressed)
Termoprotector
: Protection for over heating and high current.
TECNICAL SPEC.
9
ASSEMBLY
Connect the socket on the end of body no 1 and the socket on head no 2 in a way to match their colors, and then fix the projection on body no 1 into its slot on head no 2 and secure the
bolt no 3 from top to bottom. (Make sure that the cable going through the body is not crushed.) Then, place the shim no 4 and spring washer no 5 onto the bottom end of the bolt and
secure it by rotating clockwise with wing nut no 6.
Back barrier no 7 is fixed into its slot behind the slot in a way that oval part is on the back and it is secured by pushing until click sound is heard.
7
4
5
6
10
USE OF FOUR-SOUND MUSIC BOX
· Push the buttons on the music box to use it.
· It operates with two 1.5V. AA cell batteries. The cell batteries should be replaced by an adult (Mother, Father, Babysitter, etc.).
· Place the cell batteries in a way to be in the correct +/- poles. (Figure A)
· Do not use new and old cell batteries together. When it is not operated for a long time, remove the cell batteries.
· Do not throw away the empty cell batteries. Collect them separately. They are recyclable.
· Keep the empty cell batteries away from the children.
· Open the battery cover with a proper screwdriver to replace the batteries (Figure B)
· After the cell batteries are replaced, fix the battery cover tightly and tighten with a proper screwdriver.
· The batteries given with product cannot be recharged.
· Pay attention to the possibility that separable pieces can be swallowed by the children.
USAGE
1- The child is placed on the seat of the motorcycle by an adult.
2- For the movement of the motorcycle, first contact key (1) is opened (it is placed by pushing onto its slot until red light is on). The forward backward gear (2) on the control panel should
be in forward position in the first use. After that, the pedal on the right side of the stepping part is pushed and the steering wheel is held from both sides by hand and the vehicle moves
forward.
For the backward movement of the car, gear arm is taken backwards and thereby backward movement is provided.
3- To sound the horn, it would be sufficient to push the buttons on the music box.
4- Braking: It would be enough to remove the foot from the gas pedal to stop the vehicle while in motion.
5- The vehicle should not be used with backward-forward motions by playing with gear button suddenly without stopping the car while in motion and by keeping the foot on the gas pedal
when the car hits a barrier. This type of use may lead to running out of the battery, shorten its use time and also harm the cables and engine of the vehicle.
6-) There is a thermal fuse (sensitive to heat) on the battery to avoid the overheating of the cables due to overstraining while driving the vehicle. This fuse cuts the circuit due to
overheating of the cable and installation. Blowing of the fuse is understood when the vehicle does not work in any way. It is waited for a while (5-20 seconds which may change according
to weather temperature. At the end of this period, fuse automatically completes the circuit and the vehicle operates.
7 -) The vehicle is in motion lights will turn on automatically.
Accelerator
pedal
Transmission
Next - Back
Battery
Charger
1
The key
light
Accumulator
Head Light
Electronic
Horn
Smart Key
System
2
Shifting back
and forth
The control panel
11
FAILURE
REASON
SOLUTION
THE VEHICLE DOES NO MOVE FORWARD OR
BACKWARD.
1-) THE SOCKET UNDER FORWARD BACKWARD
GEAR IS DISLOCATED
1-) SOCKET IS FIXED INTO ITS SLOT
THE VEHICLE SOMETIMES DOES NOT WORK.
1-) THE CONTACTS OF GAS PEDAL ARE BROKEN.
2-) GAS PEDAL PLASTIC IS WORN OUT
3-) GAS PEDAL SOCKET IS DISLOCATED
1-) GAS PEDAL BUTTON WILL BE REPLACED
2-) GAS PEDAL PLASTIC WILL BE REPLACED
3-) GAS PEDAL SOCKET WILL BE REMOVED
THE VEHICLE DOES NOT WORK
1-) CONTACT IS BROKEN
2-) SOCKET IS DISLOCATED FROM THE BATTERY.
3-) THERMAL FUSE CUTS THE CIRCUIT.
4-) BATTERY IS NOT LOADED
5-) RELAY CIRCUIT CARD IS BROKEN
1-) CONTACT WILL BE REPLACED
2) SOCKET WILL BE SECURED
3-) READ THE MANUAL.
4-) BATTERY WILL BE CHARGED FOR 12 HOURS.
5-) RELAY CIRCUIT CARD WILL BE REPLACED
THE HORN IS NOT BLOWN
1-) HORN IS BROKEN
2-)THE CELL BATTERY RUN OUT
1-) HORN WILL BE REPLACED
2-)CELL BATTERY WILL BE REPLACED
THE LAMPS DO NOT LIGHT
1-) LAMP IS BROKEN
2-) SOCKET IS DISLOCATED FROM DUCT.
1-) LAMP WILL BE REPLACED
2-) SOCKET WILL BE SECURED
THE WHEELS DO NOT ROTATE
1-) ENGINE CABLES ARE DISLOCATED FROM THE
SOCKET.
2-) SOCKETS ARE DISLOCATED FROM FORWARD
BACKWARD ARM.
3-)MOTOR IS BROKEN DUE TO OVERSTRAINING.
1-) SOCKET WILL BE SECURED
2-) SOCKET WILL BE SECURED
3-)ENGINE WILL BE REPLACED
THE BATTERY IS NOT CHARGED
1-) CHARGING DEVICE IS BROKEN.
2-) BATTERY CHARGE TIME IS KEPT SHORT.
3-) CHARGE SOCKET IS BROKEN
1-) CHARGING DEVICE WILL BE REPLACED
2-) BATTERY SHOULD BE CHARGED FOR 10 HOURS
3-) CHARGE SOCKET WILL BE REPLACED
THE VEHICLE STOPS OFTEN AND STARTS AGAIN
1-) THERMAL FUSE CUTS THE CIRCUIT.
1-) ERROR IN USING THE PRODUCT. DO NOT
LET YOUR CHILD SHIFT GEARS AND PUSH THE
VEHICLE. READ HOW TO USE PART.
THE VEHICLE WHEELS DISLOCATE
1-) CAPSULE AND INSIDE CAPSULE ARE WORN OUT
2-) METAL RING IS DISLOCATED
1-) CAPSULE AND INSIDE CAPSULE WILL BE
REPLACED
2-) NEW RING WILL BE NAILED.
12
BATTERY / MAINTENANCE
13
POYRAZ MOTOSİKLET ELEKTRİK DEVRE ŞEMASI
POYRAZ MOTORCYCLE ELECTRICAL SCHEME
1)AKÜ
2)TERMİK SİGORTA
3)SOKET
4)KONTAK
5)ROLELİ DEVRE KARTI
6)GAZ PEDALI
7)VİTES KOLU
8)MOTOR
9)DİYOT
10)DİRENÇ
11)FARLAR
1)BATTERY
2)THERMAL FUSE
3)SOCKET
4)CONTAC
5) RELAY CIRCUIT CARD
6)ACCELERATOR PEDAL
7)GEAR
8)ENGINE
9)DIODE
10)RESISTANCE
11) LIGHTS
14
AKÜNÜN ÇIKARTILMASI / DISCONNECT THE BATTERY
1
2
3
5
4
4-) Akü üst kablosu ve araç
soketleri ok yönüne doğru
çekerek çıkartınız.
1-) Koltuğun arkasındaki plastik
vidayı uygun tornavida yardımı ile
çevirerek kilitten kurtarınız.
2-) Koltuğu hafifçe yukarı çekerek
koltuk yanındaki tırnaklardan
kurtararak çıkarınız.
3-) Akü muhafaza çubuğundaki
vidaları uygun bir tornavida
yardımı ile çıkartınız.
1-) Plastic on the back of the seat
With the help of the appropriate
screw screwdrivers
kurtarınız by turning the lock.
2-) Pull the seat slightly upwards
and remove it by relieving it from
the nails.
3-) Remove the screws on the bat- 4-) Battery Pull the upper cable,
tery maintenance bar with a proper and the direction of the arrow tool
screwdriver.
sockets.
5-) Son olarak serbest kalan
aküyü yuvadan çıkartınız.
(Aküyü çıkartırken ve taşırken
kesinlikle kablosundan
tutmayınız.)
5-) Lastly, remove the battery
which is not connected to anywhere from the slot. (Do not
carry it by holding from the
cable.)
UYARILAR/ WARNINGS
*Akünüz dolduğunda, adaptörü fişte takılı bırakmayınız.
*Disconnect the plug with electric when the battery is fully charged.
Akü şarj dolum süresi 10 saattir.
Battery recharge time is 10 hours charging.
*Aküyü şarj ederken ürünün kontak anahtarı kapalı pozisyonda olması
gerekmektedir.
*While charging the battery it is necessary that the ignition key of the
product be in closed position.
12 V. AKÜ
12 V. BATTERY
220V
*Şarj işlemi sırasında çocuklarınızın aküye ve şarj cihazına
ulaşmalarına engel olunuz.
*While charging please do not let the children reach out to battery and
charger
*Her kullanım öncesi yetişkin biri tarafından akü ve şarj cihazında
kırık, deforme, kablolarda kopukluk vb. olmadığı kontrol edilmelidir.
*Battery and charger should be checked first by an Adult to see if
there is any damaged,deformed parts or cables on the battery and
charger.
AKÜ-ŞARJ CİHAZI/BATTERY-CHARGE
15
İstiklal Mah. 372. Sok. No:5 Esenyurt / İSTANBUL
Tel: +90 212 689 11 41 (pbx) Faks: +90 212 689 12 73
E-mail: [email protected]
P�lsan Oyuncakları
Müşteri Destek
Hattı
0850 360 0 745
İstiklal Mah. 372. Sok. No:5 Esenyurt / İSTANBUL
Faks: +90 212 689 12 73
E-mail:[email protected]
Download

Code:05-217 - Pilsan Oyuncak