YERELBT KULLANIM SÖZLEŞMESİ
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
www.yerelbt.com’dan talep edilen hizmet;Normal kullanıcıların site ekranında göremediği, sadece vergi levhası olan ve teknik destek verebilme ehliyetine sahip dükkan sahiplerinin ,herhangi bir talimat,zorlama tehdit veya baskı olmaksızın kendi istekleriyle üye olarak ulaşabildiği hizmet listesine yazılır.
Vergi levhası olan ve teknik destek verme ehliyetine sahip bütün işletmeler yerelbt ye ücretsiz üye olabilir.
Vergi levhası olan ,teknik destek verebilme ehliyetine sahip dükkan sahipleri listede gördükleri işleri yapmak istediklerini bildirmek için kendi nam ve hesapları adına kullanıcıyla irtibata geçer (telefon,mail,fax vs.);İsim soyisim,telefon numarası,dükkan adı/ünvanı ve ehliyet bilgilerini paylaşarak fiyat teklifinde bulunur.
Yerelbt herhangi bir işletmeye işi yapması konusunda talimat ,teklif yada baskıda bulunmaz.
Hizmet talep edenin talebine karşılık aynı iş ve ya başka iş için aynı gün ve ya ayni zaman dilimi içerisinde bir veya birden fazla firma işi yapma teklifinde bulunabilir. İşi kimin yapacağına karar verme yetkisi hizmet talep edene bırakılmıştır.Seçtiği işletme hakkında doğacak olumsuzluklardan yine hizmet talep eden kişi sorumludur.
Hizmet talep eden , hizmet etmeyi isteyenin fiyat teklifini kabul ederse.Daha önce hizmet etmek isteyenin paylaştığı İsim soyisim,telefon numarası,dükkan adı/ünvanı ve ehliyet bilgilerini YerelBT nin iletişim bölümündeki “mesaj” bloğuna yazar.
Hizmet talep edenin iletişim bölümünden bu bilgileri yerelbt ile paylaşmasının tek nedeni;İşi kimin yapacağının yerelbt tarafından bilinmesidir ve zorunlu değildir.
Hizmet talep edenin hizmeti/işi , daha önceden fiyat ve imkanlar konusunda karşılıklı mutabakata varılan,işi yapmak isteyen , vergi levhası olan ve teknik destek verme ehliyetine sahip işletme tarafından yapılır.
Hizmet talep edenin hizmeti/işi hizmet veren işletme tarafından yapılıp tamamlandıktan sonra.Hizmeti veren işletme, yerelbt iletişim menüsünden işin bittiğine ilişkin bildirim mesajı gönderir.Bu bildirimin yapılmasının tek nedeni işin yapılıp bitirildiğinin bilinmesidir ve zorunlu değildir.
Hizmet etmeyi kabul eden işletmeler hizmet ederken olumsuz durumlara sebep olacak davranışlarda veya zararlarda bulunur ve hizmet talep eden tarafından şikayet edilirse.O işletmenin ücretsiz yerelbt üyeliği iptal edilir ve birdaha siteye üye olamaz.
Hizmet etmeyi isteyen işletme hizmet esnasında hizmet talep eden kişi yada kuruma ehliyetini göstermek zorundadır.
Hizmet veren işletme personeli tarafından gösterilen ehliyetin işin yapılması için yeterli olup olmadığına hizmet talep eden karar verir ve yetkinlik değerlenmesi adına yerelbt hiçbir firma için kefil olmaz.
Hizmet esnasında maddi zarar doğması durumunda zarar hizmeti veren işletmeye aittir.
Hizmet tamamlandıktan sonra faturalandırma ve tahsilat, hizmet etmeyi kabul eden işletme ve hizmet talep eden arasında yapılır.YerelBT tahsilat ve fatura konusunda sorumluluk kabul etmez.
YerelBT hizmet etmek için ücretsiz üye olmuş işletmenin üyeliğini herhangi bir sebep göstermeden kaldırma hakkına sahiptir.
Uzak masaüstü hizmetinde kullanılan programlar yazılımcı firmaları tarafından piyasaya ücretsiz olarak dağıtılmış programlardır
Site anasayfasının sağ alt köşesinde bulunan canlı destek hattı ,sitenin nasıl kullanılacağının kullanıcıya / ziyaretçiye bildirilmesi için kullanılır ve ücrete tabi değildir.
Uzak masaüstü desteği ücrete tabi olmayıp sadece arızanın yada yaşanan sorunun detaylarının gösterilmesi için kullanılır.Bu bağlantı esnasında kullanıcının bilgisayarında dolabilecek zararlar için yerelbt sorumluk üstlenmez.
Uzak masaüstü hizmeti esnasında yerelbt ve/veya hizmet etmeyi isteyen işletme lisansı olmayan yazılım kurmaz.(Piyasaya free olarak dağıtılmış,beta sürümler,süreli kullanıma açık yazılımlar hariç)
Yerelbt.com’un varoluş amacı tıklanma sayısını arttırmak , blogtan yaptığı yayın ile teknik bilgi sağlamak,teknik desteğe ihtiyacı olanlarla teknik destek konusunda uzmanlaşmış işletmelerin herhangi bir bağlılık talimat veya zorlama olmaksızın birbirlerini rahatça bulabilmeleri için bir köprü olmaktır.Bu birleşmeden doğacak hiçbir sorumluluğu üstlenmemektedir. Yerelbt.com sayfasının slaytta üçüncü bildirimi ve site içerisinde açıklanan web hizmeti, yasalweb tarafından karşılanır ve sorumluluk yasalweb’e aittir.
Yerelbt yasalweb hizmeti için www.yasalweb.com adresinden herhangi bir ücret almaz.
www.yerelbt.com talep gönder menüsündeki “gönder” butonuna tıkladığınızda sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.
Download

okuyun - YerelBT