2014 – 5.Yabancı Dil Öykü Yarışması Şartnamesi Genel Bilgiler; İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça olmak üzere 4 dilde yarışmaya başvurular alınacaktır. Başvurular, 
İngilizce için; Ortaokul, Lise ve Yetişkinler(18 + ) olmak üzere 3 farklı kategoride, 
İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dillerinde ise; Ortaokul/Lise ve Yetişkinler (18 + ) olmak üzere 2 farklı kategoride yapılabilir. Genel Koşullar; 1.
2.
3.
Yarışmacılar anadillerinde öykülerle yarışmaya katılamazlar. Aynı yarışmacı birden fazla dilde yarışmaya başvurabilir. Yarışmacılar kendileri için uygun kategoriye başvurmalıdırlar. Aksi halde başvuru değerlendirmeye alınmaz ve dereceye girse dahi ödül verilmez. 4.
Yarışmacılar, kendileri tarafından yazılmış ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış öyküleri ile başvurabilirler. Aksi halde değerlendirme esnasında elenecektir. 1.
Yazım Kuralları; “Word” dokümanı olarak,” times news roman” yazı karakteri ile “11 punto” ve “metin satır aralığı 2” olacak şekilde hazırlanmalıdır. 2.
3.
Öyküler en az 3 en fazla 15 sayfa uzunluğunda olmalıdır. Öykü ile birlikte bir sayfada sadece aşağıdaki bilgiler eksiksiz olarak bulunmalıdır. (Tablo kopyalanarak kullanılmalıdır) Adı ve Soyadı Yarışmacının E‐posta Adresi Yarışmacının ya da Velisinin Telefon Numarası Öğrenci ise Öğretmenin E‐posta Adresi Öğrenci ise Öğretmenin Telefon Numarası Yarışmacının Eğitimine Devam Ettiği Okul Adı Yarışmacının Ev Adresi Yarışmacının Doğum Tarihi Yarışmacının Başvurduğu Dil ve Kategori Öykünün Adı 1.
2.
3.
4.
Başvuru; [email protected] adresine konu kısmına başvurulan dil, kategori ve başvuru sahibinin adı yazılmalıdır. (Örnek : İspanyolca / Yetişkinler / Tılsım Çolpan) Yarışma başvuruları alındığında 24 saat içinde başvurunun ulaştığına dair e‐mail gönderilecektir. Aksi halde 0 312 419 80 96’dan Yağmur Kağan Gökgöz ile iletişime geçilmelidir. Yarışma ile ilgili sorular, [email protected] adresine yazılmalıdır. 03 Mayıs 2014 tarihinden sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Sonuçlar; 1.
2.
Başvuruların değerlendirilmesi en geç 10 Haziran 2014 tarihinde tamamlanmış olacaktır. Başvuru sonuçları www.nuanskitabevi.com , https://www.facebook.com/NuansPublishing, www.yabancidilkitap.com, www.akindil.com, www.inged.org.tr adreslerinde ve uygun görülen diğer adreslerde ilan edilecektir. 3. Yarışmada dereceye girenlere “Ödül Belgesi”, öğrencilerin öğretmenlerine “Teşvik Belgesi” ve tüm katılımcılara “ Katılım Belgesi” elektronik pdf doküman olarak basılabilir nitelikte e‐mail ile gönderilecektir. 4. Yarışmacıların eserlerinden uygun görülenlerin kitap haline getirilmesi, yayınlarda kullanılması ya da internet ortamında duyurulmasında, ayrıca izin istemeden Nüans Kitapçılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’i yetkilidir. Böyle bir durumda eser sahibi sadece bilgilendirilir. 5. Yarışmada dereceye gireceklere verileceği ilan edilen yurt dışı dil kursları ödülleri; yarışmanın ana sponsorlarından “Akın Dil Eğitim” tarafından taahhüt edilmiş olup, ödül taahhüdünün yerine getirilmesinde ve tüm organizasyon ve rehberlik hizmetlerinde, adı geçen kuruluş yükümlülüklerini yerine getirecektir. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesinde ödül sahibinin fiili ve yasal muhatabı “Akın Dil Eğitim” olacaktır. 6. Yarışmada dereceye gireceklere verileceği ilan edilen yurt içi dil kursları ödülleri; yarışmanın ana sponsorlarından “Rus Kültür Derneği” tarafından taahhüt edilmiş olup, ödül taahhüdünün yerine getirilmesinde ve tüm organizasyon ve rehberlik hizmetlerinde, adı geçen kuruluş yükümlülüklerini yerine getirecektir. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesinde ödül sahibinin fiili ve yasal muhatabı “Rus Kültür Derneği” olacaktır. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, yarışmacıların veli ve öğretmenleri bu şartnamede yer alan tüm hususları kabul etmiş sayılırlar. 
Download

2014 – 5.Yabancı Dil Öykü Yarışması Şartnamesi