Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
1.Gün İstanbul – Amasya 680 Km
Rota
Tem Kurtköy Opet
Sebehattin'in Yeri Bolu
Bolu - Ilgaz
Ilgaz - Amasya
Toplam KM
Gezilecek Yerler
Mesafe
256 Km
196 Km
228 Km
Varış Saati
Mola Süresi
08:00
15 Dakika
10:30
60 Dakika
13:30
60 Dakika
17:00 Konaklama
Hareket Saati
08:15
11:30
14:30
680 Km
Amasya Kalesi
Kral Kaya Mezarları
Ferhat - Şirin Su Kanalları
Amasya Kalesi ve Kral Kaya Mezarları
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 1
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Ferhat – Şirin Su Kanalları
2.Gün Amasya – Ordu 291 Km
Rota
Amasya
Amasya – Niksar
Niksar – Perşembe
Perşembe – Ordu
Toplam KM
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Mesafe
115 Km
162 Km
14 Km
Varış Saati
Mola Süresi
12:30
60 Dakika
16:30
30 Dakika
17:30 Konaklama
Hareket Saati
11:00
13:30
17:00
291 Km
Sayfa No: 2
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Gezilecek Yerler
Yason Klisesi
Çambaşı Yaylası
Kurul Kayası
Boztepe
Yason Burnu & Yason Klisesi
Boztepe
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 3
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
3.Gün Ordu – Çambaşı Yaylası – Ordu 80 Km
Çambaşı Yaylası
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 4
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
4.Gün Ordu – Trabzon – Sümela – Uzungöl 359 Km
Rota
Mesafe
Ordu
Ordu - Akçaabat
Akçaabat - Sümela
Sümela - Uzungöl
165 Km
60 Km
134 Km
Toplam KM
359 Km
Gezilecek Yerler
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Varış Saati
Mola Süresi
12:00
60 Dakika
14:00
60 Dakika
17:30 Konaklama
Hareket Saati
09:00
13:00
15:00
Sümela Manastırı
Atatürk Evi
Uzungöl
Sayfa No: 5
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Sümela Manastırı
Atatürk’ün Evi
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 6
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
UzunGöl
5.Gün Uzungöl – Ayder – Artvin 279 Km
Rota
Mesafe
UzunGöl
UzunGöl - Ayder
Ayder - Borçka
Borçka - Artvin
153 Km
126 Km
Toplam KM
279 Km
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Varış Saati
Mola Süresi
Hareket Saati
08:00
10:30
60 Dakika
11:30
13:30
60 Dakika
14:30
17:00 Konaklama
Sayfa No: 7
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Gezilecek Yerler
Ayder Yaylası
Karagöl
Çamlı Hemşin
Çamlı Hemşin
Ayder Yaylası
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 8
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Karagöl Borçka
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 9
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
6.Gün Artvin – Erzurum 202 Km
Rota
Artvin
Artvin - Tortum Şelale
Tortum - Erzurum
Gezilecek Yerler
Mesafe
148 Km
54 Km
Varış Saati
13:00
14:30
Mola Süresi
Hareket Saati
09:00
30 Dakika
13:30
Konaklama
Tortum Şelalesi
Şehir Turu
Tortum Şelaleleri
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 10
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
7.Gün Erzurum – Erzincan – Sivas 437 Km
8.Gün Sivas – Kurşunlu 434 Km
9.Gün Kurşunlu – İstanbul 418 Km
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 11
Doğu Karadeniz Kültür Turu
2014
Toplam 3.180 Km
9 Gün 8 Gece
Konaklama 8 X 100 = 800 TL
Yiyecek & İçecek 800 TL
Yakıt 224 Litre X 5 = 1.120 TL (100 Km de ortalama 7 Litre yakıt üzerinden hesaplanmıştır.)
Yaklaşık 2.720 TL Maliyet
Hazırlayan : Oktay CİĞER
Sayfa No: 12
Download

Doğu Karadeniz Kültür Turu 2014