MOTOHOUSE CUP powered by AMBOSELI Racing 2014 - Pannoniaring
Druhý ročník poháru Motohouse Cup je za námi. Poslední závod absolvovali jezdci tohoto seriálu první
říjnový víkend na maďarském okruhu Pannoniaring. A jako vždy, jelo se ve čtyřech vypsaných třídách. V
nejslabší třídě Supersport 600 se prvního letošního vítězství dočkal Garry Gmeiner, což ho nakonec vyneslo
na pátou příčku celkového pořadí. Na stupně vítězů ho doprovodili Alexander Hämmerle a Daniela
Weingartner. Celkovým vítězem se stal i přes bodový výpadek v závěru šampionátu kvůli zranění Rakušan
Rober Auer. Ve třídě Supersport 750 také letos poprvé zvítězil Richard Finazzer a upevnil si tak celkovou
třetí pozici v šampionátu. Poprvé se na stupně vítězů podívali Oliver Berger a Karin Saiz. Celkovým vítězem
této třídy se stal Němec Alexandr Saiz. Ten dominoval i ve třídě Superstock 1000, když na Pannoniaringu
zvítězil a suverénně si zajistil titul i v této kategorii. Druhé místo vybojovala Lenka Viktorová a potvrdila tak
svou senzační stříbrnou pozici v celkovém pořadí. Miroslav Polach skončil v závodě třetí a celkově tak
postoupil na páté místo hned za čtvrtého Romana Michaláka. Ve třídě Open zvítězil Richard Bilik, pro
kterého to byly první letošní body. Další pódiové příčky obsadili Ramon Saurer a Zdeněk Majer. Tomu patří i
celkové šesté místo. Celkové prvenství pak vybojoval rakouský jezdec Martin Stranz.