TUTKAL ÜRÜN GRUBU ­ PİYASA TUTKALLARI Fil­fix ŞEFFAF TUTKAL ÜRÜN TANIMI: Fil­fix Şeffaf Tutkal, genel amaçlı ahşap, kağıt, kaplama vs. yapıştırma işlemlerinde kullanılan, kuruduktan sonra şeffaf, oldukça sağlam ve esnek bir film tabakası oluşturan, su bazlı Polivinil Asetat esaslı, dolgusuz bir tutkaldır. KULLANIM ALANLARI: Genel amaçlı olarak, kuruduktan sonra şeffaf film tabakası oluşturduğundan ahşap, kağıt, kaplama vs.yapıştırma işlemlerinde, özellikle ahşap sanayinde iskelet tutkalı olarak güvenle kullanılır. TEKNİK ÖZELLİKLER: Ÿ Neme ve suya dayanıklıdır. Ÿ Kuruduktan sonra şeffaflaşır. Ÿ TS­5430 EN 204 standartına göre, D2 sınıfındadır. Ÿ TS 3891 ‘ e uygundur. UYGULAMA:
· Yapıştırılacak yüzey her tür toz, yağ ve kirden arındırılmış olmalıdır.
· Yapıştırma sırasında yüzey ve ortam sıcaklığı Fil­fix Şeffaf tutkal ( kışlık )için +5°C ve Fil­fix Şeffaf tutkal ( yazlık ) için +10°C’nin altında olmamalıdır.
· Tutkal uygulanacak yüzeyin kenarlarından taşacak miktarda uygulanmalı, taşan kısımlar hemen nemli bezle silinmelidir.
· Uygulama işleminden en fazla 10 dakika sonra yapıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir.
· Ürün doğrudan kullanıma hazırdır.Su ilave edilmemelidir.
· Kullanıldıktan sonra ambalajın kapağı sıkıca kapatılmalıdır.
· Fırça veya rulo ile uygulanır.
· Uygulama araçları kullanıldıktan sonra su ile temizlenmelidir.
· Paslı araç kullanılmamalıdır. KURUMA SÜRESİ Uygulanan film kalınlığına, yüzeyin cinsine, ortam sıcaklığına ve rutubete göre, 30 dakika ile 2 saat arasıdır. SARFİYAT Uygulanan film kalınlığına ve yüzeye bağlı olarak 150­250 gr / m² ‘ dir. DEPOLAMA Açılmamış orijinal ambalajı içerisinde ve 5­40°C’ de, gölgede depolanmak şartıyla 1 yıl depolanabilir. Dondan Korunmalıdır. AMBALAJ 750 gr, 2,75 kg, 8,5 kg, 20 kg, 50 kg, GÜVENLİK UYARILARI R 22 : Yutulması sağlığa zararlıdır. S 2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. S 24/25 : Göz ve deriyle temasından sakının.
Download

Filfix ŞEFFAF TUTKAL