Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği Seçimi
12 Ekim 2014
ADI SOYADI
GÖREVİ
SİCİL NO
:ORHAN GÖDEL
:HÂKİM
:34462
01 Şubat 1970 tarihinde Tokat/Reşadiye'de doğdu.
Lise öğrenimini İnegöl Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu.
22.08.1991 tarihinde İstanbul Adli Yargı Hâkim Adayı olarak
göreve başladı.
Sırasıyla; Yalvaç, Saray (Van), Bozkurt (İnebolu), Söke,
Küçükçekmece Hâkimliği görevlerinde bulundu. 2007 yılından
itibaren Bakırköy Hâkimi olarak görev yapmaktadır.
15.07.2011 ile 18.07.2014 tarihleri arasında Bakırköy Adli Yargı İlk
Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı olarak görev
yapmıştır.
2005-2009 yılları arasında Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim
Merkezinde Anayasa, İnsan Hakları ve Kriminoloji konularında eğitim
vermiştir.
Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanında yayımlanmış makaleleri ve
sunumları bulunmaktadır.
Evli ve iki çocuk babasıdır.
Download

Özgeçmişi