ÖZKAN YORGANCIOĞLU HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİK (09.10.2014- )
Başbakan
Başbakan Yardımcısı ,Ekonomi,Turizm Kültür ve Spor
Özkan Yorgancıoğlu
Serdar Denktaş
Bakanı
İçişleri Bakanı
Teberrüken Uluçay
Maliye Bakanı
Zeren Mungan
Dışişleri Bakanı
Özdil Nami
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hasan Taçoy
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Aziz Gürpınar
Gıda,Tarım ve Enerji Bakanı
Önder Sennaroğlu
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Dr.Hakan Dinçyürek
Milli Eğitim Bakanı
Dr.Özdemir Berova
Sağlık Bakanı
Dr.Ahmet Gülle
1
ÖZKAN YORGANCIOĞLU HÜKÜMETİ (31.08.2013-09.10.2014 )
Başbakan
Başbakan Yardımcısı ,Ekonomi,Turizm Kültür ve Spor
Özkan Yorgancıoğlu
Serdar Denktaş
Bakanı
İçişleri Bakanı
Teberrüken Uluçay
Maliye Bakanı
Zeren Mungan
Dışişleri Bakanı
Özdil Nami
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Dr.Ahmet Kaşif
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Aziz Gürpınar
Gıda,Tarım ve Enerji Bakanı
Önder Sennaroğlu
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Dr.Hamit Bakırcı
Milli Eğitim Bakanı
Dr.Mustafa Arabacıoğlu (25.09.2014
Tarihinde Görevinden istifa etmiştir)
Sağlık Bakanı
Dr.Ahmet Gülle
1
DR.SİBEL SİBER HÜKÜMETİ( 13 HAZİRAN2013-31.08.2013)
Başbakan
Sibel Sibel
Dışişleri Bakanı
Kutlay Erk
içişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
Gülsün Yücel
Maliye Bakanı
Zeren Mungan
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Asım İdris
Sağlık Bakanı
Dr. Nuri Gökşin
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Sami Dayıoğlu
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Dr. İsmail Başarır
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Mehmet Harmancı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Aziz Gürpınar
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Atay Ahmed Raşit
2
KÜÇÜK HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (18.09.2012 - 13 .06. 2013)
Başbakan
İrsen Küçük
Dışişleri Bakanı
Hüseyin Ozgürgün
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
Nazım Çavuşoğlu
Maliye Bakanı
Ersin Tatar
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Mutlu Atasayan
Sağlık Bakanı
Dr.Ertuğrul Hasipoğlu
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Ali Çetin Amcaoğlu
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hamza Ersan Saner
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Ünal Üstel
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Dt.Şerife Ünverdi
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Sunat Atun
3
KÜÇÜK HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (10.09.2012 - 18.09.2012)
Başbakan
İrsen Küçük
Dışişleri Bakanı
Hüseyin Ozgürgün
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
Nazım Çavuşoğlu
Maliye Bakanı
Ersin Tatar
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Mutlu Atasayan
Sağlık Bakanı
-
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Ali Çetin Amcaoğlu
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hamza Ersan Saner
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Ünal Üstel
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Dt.Şerife Ünverdi
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Sunat Atun
4
KÜÇÜK HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (06.04.2011- 10.09.2012)
Başbakan
İrsen Küçük
Dışişleri Bakanı
Hüseyin Ozgürgün
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
Nazım Çavuşoğlu
Maliye Bakanı
Ersin Tatar
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Kemal Dürüst
Sağlık Bakanı
Dr.Ahmet Kaşif
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Ali Çetin Amcaoğlu
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hamza Ersan Saner
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Ünal Üstel
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Dt.Şerife Ünverdi
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Sunat Atun
s
I.KÜÇÜK HÜKÜMETİ (17.05.2010-06.04.2011)
Başbakan
İrsen Küçük
Dışişleri Bakanı
Hüseyin Ozgürgün
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Nazım Çavuşoğlu
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
İlkay Kamil
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hamza Ersan Saner
Sağlık Bakanı
Dr.Ahmet Kaşif
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Kemal Dürüst
Maliye Bakanı
Ersin Tatar
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Sunat Atun
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Türkay Tokel
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Zorlu Töre
6
8.EROĞLU HÜKÜMETİ (04.05.2009-17.05.2010)
Başbakan
Dr.Derviş Eroğlu
Dışişleri Bakanı
Hüseyin Ozgürgün
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Kemal Dürüst
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı
İlkay Kamil
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Hasan Taçoy
Sağlık Bakanı
Dr.Ahmet Kaşif
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı
Hamza Ersan Saner
Maliye Bakanı
Ersin Tatar
Ekonomi ve Enerji Bakanı
Sunat Atun
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Türkay Tokel
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Nazım Çavuşoğlu
ı
III. SOYER HÜKÜMETİ (11.03.2008-04.05.2009)
Başbakan
Ferdi Sabit Soyer
Başbakan Yardımcısı ve Dış işleri Bakanı
Turgay Avcı
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Canan Oztoprak
İçişleri Bakanı
Özkan Murat
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Salih Usar
Sağlık Bakanı
Eşref Vaiz
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Mustafa Gökmen
Maliye Bakanı
Ahmet Uzun
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Erdoğan Şanlıdağ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Sonay Adem
Tarım ve Orman Bakanı
Önder Sennaroğlu
8
II. SOYER HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ ( 04.06.2007- ll.03.2008)
Başbakan
Ferdi Sabit Soyer
Başbakan Yardımcısı ve Dış işleri Bakanı
Turgay Avcı
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Canan Oztoprak
İçişleri Bakanı
Özkan Murat
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Salih Usar
Sağlık Bakanı
Eşref Vaiz
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Asım Vehbi
Maliye Bakanı
Ahmet Uzun
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Erdoğan Şanlıdağ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Sonay Adem
Tarım ve Orman Bakanı
Önder Sennaroğlu
9
II. SOYER HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ ( 25.9.2006- 4.06.2007 )
Başbakan
Ferdi Sabit Soyer
Başbakan Yardımcısı ve Dış işleri Bakanı
Turgay Avcı
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Canan Öztoprak
İçişleri Bakanı
Özkan Murat
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Salih Usar
Sağlık Bakanı
Eşref Vaiz
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Asım Vehbi
Maliye Bakanı
Ahmet Uzun
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Enver Özturk
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Sonay Adem
Tarım ve Orman Bakanı
Önder Sennaroğlu
10
II. SOYER HÜKÜMETİ (25.09.2006 - 04.06.2007 )
Başbakan
Ferdi S. SOYER
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Turgay AVCI
Maliye Bakanı
Ahmet UZUN
İçişleri Bakanı
Özkan MURAT
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Salih USAR
Sağlık Bakanı
Eşref VAİZ
Tarım Bakanı
Önder SENNAROĞLU
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Canan ÖZTOPRAK
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Enver ÖZTÜRK
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Asım VEHBİ
11
I. SOYER HÜKÜMETİ (26.04.2005 - 25.09.2006 )
Başbakan
Ferdi S. SOYER
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Serdar DENKTAŞ
Maliye Bakanı
Ahmet UZUN
İçişleri Bakanı
Özkan MURAT
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Salih USAR
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Eşref VAİZ
Tarım ve Orman Bakanı
Hüseyin Yalçın ÖZTOPRAK
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Canan ÖZTOPRAK
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Derviş Kemal DENİZ
Gençlik ve spor Bakanı
Özkan YORGANCIOĞLU
12
I.TALAT HÜKÜMETİ (13.01.2004-09.08.2004)
Başbakan
Mehmet Ali TALAT
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Dr. Erkan EMEKÇİ
İçişleri Bakanı
Özkan MURAT
Maliye Bakanı
Ahmet UZUN
Ekonomi ve Turizm Bakanı
Ayşe DÖNMEZER
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Doç. Erbil AKBİL
Tarım ve Orman Bakanı
Raşit PERTEV
Gençlik ve Spor Bakanı
Özkan YORGANCIO ĞLU
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Ömer KALYONCU
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Hüseyin CELAL
13
7. EROĞLU HÜKÜMETİ (08.06.2001-13.01.2004)
Başbakan
Ekonomiden
Dr. Derviş EROĞLU
Sorumlu
Devlet
Bakanı
ve
Başbakan
Salih COSAR
Yardımcısı
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Tahsin
ERTUGRULOGLU
İçişleri,Köyişleri ve Iiskan Bakanı
Dr.Mehmet ALBAYRAK
Maliye Bakanı
Mehmet BAYRAM
Turizm ve Cevre Bakanı
Serdar DENKTAS
Calisma ,Sosyal Guvenlik, Genclik ve Spor Bakanı
Dr.Ahmet KASIF
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Ilkay KAMIL
Tarım ve Orman Bakanı
Irsen KUCUK
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Dr.Salih MIROGLU
Sağlık ve Sosyal Yardim Bakanı
Dr.Mustafa
ARABACIOGLU
14
6. EROĞLU HÜKÜMETİ (30.12.1998-08.06.2001)
Başbakan
Dr. Derviş EROĞLU
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mustafa AKINCI
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Tahsin
ERTUGRULOGLU
İçişleri ve Köyişleri Bakanı
İlkay KAMİL
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Mehmet BAYRAM
Genclik ve Spor Bakanı
Dr.Tansel DORATLI
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Mehmet ALTNAY
Tarım ve Orman Bakanı
Irsen KUCUK
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Dr.Salih Miroglu
Çalışma ve İskan Bakanı
Dr.Mehmet ALBAYRAK
Sağlık ve Çevre Bakanı
Dr.Gulsen BOZKURT
15
5. EROĞLU HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (16.09.1998-30.12.1998)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Serdar DENKTAŞ
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Taner ETKİN
İçişleri ve Köyişleri Bakanı
İlkay KAMİL
Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Ekonomi Bakanı
Erdal ONURHAN
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı
Erol OZÇELİK
Tarım ve Orman Bakanı
Kenan AKIN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Mehmet BAYRAM
Çalışma ve İskan Bakanı
Onur BORMAN
Sağlık ve Çevre Bakanı
Ertuğrul HASİPOĞLU
16
5. EROĞLU HÜKÜMETİ (16.08.1996-16.09.1998)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Serdar DENKTAŞ
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Taner ETKİN
İçişleri ve Köyişleri Bakanı
İlkay KAMİL
Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Ekonomi Bakanı
Erdal ONURHAN
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı
Günay CAYMAZ
Tarım ve Orman Bakanı
Kenan AKIN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Mehmet BAYRAM
Çalışma ve İskan Bakanı
Ali Özkan ALTINIŞIK Onur
11 Mart 1998 tarihinde Ali Özkan ALTINIŞIK gorevden
BORMAN
alinmistir.
3 Haziran 1998 tarihinde Onur BORMAN Çalışma ve
İskan Bakanligi gorevine atanmistir
Sağlık ve Çevre Bakanı
Ertuğrul HASİPOĞLU
17
3. ATUN HÜKÜMETİ (11.12.1995-16.08.1996)
Başbakan
Hakkı ATUN
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Mehmet Ali TALAT
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Atay Ahmet RAŞİT
İçişleri Bakanı
Mustafa ADAOĞLU
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Ahmet DERYA
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
Özkan MURAT
Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı
Süha TÜRKÖZ
Sağlık Bakanı
Hüseyin CELAL
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Ömer KALYONCU
Gençlik , Spor ve Çevre Bakanı
Mustafa GÖKMEN
18
2. ATUN HÜKÜMETİ (22.05.1995-11.12.1995)
Başbakan
Hakkı ATUN
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Özker ÖZGÜR
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Atay Ahmet RAŞİT
İçişleri Bakanı
Mustafa ADAOĞLU
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Mehmet Ali TALAT
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
M. Ferdi SOYER
Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı
Süha TÜRKÖZ
Sağlık Bakanı
Ergin A. İLKTAÇ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Özkan MURAT
Gençlik , Spor ve Çevre Bakanı
Mustafa GÖKMEN
19
1. ATUN HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (18.01.1995-22.05.1995)
Başbakan
Hakkı ATUN
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Özker ÖZGÜR
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Atay Ahmet RAŞİT
İçişleri Bakanı
Mustafa ADAOĞLU
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Mehmet Ali TALAT
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
M. Ferdi SOYER
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Süha TÜRKÖZ
Sağlık Bakanı
Ergin A. İLKTAÇ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Özkan MURAT
Gençlik , Spor ve Çevre Bakanı
Mustafa GÖKMEN
20
1. ATUN HÜKÜMETİ (01.01.1994-18.01.1995)
Başbakan
Hakkı ATUN
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Özker ÖZGÜR
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Atay Ahmet RAŞİT
İçişleri Bakanı
Taner ETKİN
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Onur BORMAN
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Mehmet Ali TALAT
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
M. Ferdi SOYER
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Dr. Ahmet KAŞİF
Sağlık Bakanı
Ergin A. İLKTAÇ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Özkan MURAT
Gençlik , Spor ve Çevre Bakanı
Serdar DENKTAŞ
21
4. EROĞLU HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (24.03.1992-01.01.1994)
Başbakan
Dr.Derviş EROIĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İçişleri,Köy İşleri ve Çevre Bakanı
Serdar DENKTAŞ Günay
CAYMAZ(15.05.1992)
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Eşber SERAKINCI
Ulaştırma, Bayındırlık ve Turizm Bakanı
Mehmet BAYRAM
Tarım ve Orman Bakanı
İlkay KAMİL
Çalışma ve Sağlık Bakanı
Ertuğrul HASİPOĞLU
Ticaret ve Sanayi Bakanı
Erdal ONURHAN
İskan Bakanı
Hasan YUMUK
Gençlik ve Spor Bakanı
Salih MİROĞLU
22
4. EROĞLU HÜKÜMETİ (20.06.1990-24.03.1992)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İçişleri,Köy İşleri ve Çevre Bakanı
Serdar DENKTAŞ
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Nazif BORMAN
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Eşber SERAKINCI
Ulaştırma, Bayındırlık ve Turizm Bakanı
Mehmet BAYRAM
Tarım ve Orman Bakanı
İlkay KAMİL
Çalışma ve Sağlık Bakanı
Ertuğrul HASİPOĞLU
Ticaret ve Sanayi Bakanı
Atay Ahmet RAŞİT
İskan Bakanı
Hasan YUMUK
Gençlik ve Spor Bakanı
Erkan EMEKÇİ
23
3. EROĞLU HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ(11.05.1989-20.06.1990)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İçişleri,Köy İşleri ve Çevre Bakanı
Olgun PAŞALAR
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Mehmet BAYRAM
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Salih COŞAR
Ulaştırma, Bayındırlık ve Turizm Bakanı
Nazif BORMAN
Tarım ve Orman Bakanı
Taşkent ATASAYAN
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Dr. Mustafa ERBİLEN
İskan Bakanı
Mustafa ADAOĞLU
Ticaret ve Sanayi Bakanı
Ömer DEMİR
Gençlik, Spor ve Çalışma Bakanı
Günay CAYMAZ
24
3. EROĞLU HÜKÜMETİ (23.05.1988-11.05.1989)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İçişleri,Köy İşleri ve Çevre Bakanı
Olgun PAŞALAR
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Mehmet BAYRAM
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Salih COŞAR
Ulaştırma, Bayındırlık ve Turizm Bakanı
Nazif BORMAN
Tarım ve Orman Bakanı
Aytaç BEŞEŞLER
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Dr. Mustafa ERBİLEN
İskan Bakanı
Mustafa ADAOĞLU
Ticaret ve Sanayi Bakanı
Taşkent ATASAYAN
Gençlik, Spor ve Çalışma Bakanı
Günay CAYMAZ
25
2. EROĞLU HÜKÜMETİ (02.09.1986-23.05.1988)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
Maliye ve Gümrükler Bakanı
Mehmet BAYRAM
Tarım ve Orman Bakanı
Aytaç BEŞEŞLER
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı
Salih COŞAR
İçişleri,Köy İşleri ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Taşkent ATASAYAN
Bayındırlık, Ulaştırma ve Turizm Bakanı
Nazif BORMAN
Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı
Erdal ONURHAN
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Dr. Mustafa ERBİLEN
İskan Bakanı
Onay Fadıl DEMİRCİLER
Gençlik, Spor ve Çalışma Bakanı
Günay CAYMAZ
26
1. EROĞLU HÜKÜMETİ (19.07.1985-02.09.1986)
Başbakan
Dr.Derviş EROĞLU
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İçişleri ve İskan Bakanı
Onay Fadıl DEMİRCİLER
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Taşkent ATASAYAN
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı
Salih COŞAR
Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanı
Erdal ONURHAN
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Nazif BORMAN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Mehmet BAYRAM
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı
Dr. Mustafa ERBİLEN
Turizm ve Kültür Bakanı
İsmail BOZKURT
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mehmet ALTINAY
27
2. KONUK HÜKÜMETİ (13.12.1983-19.07.1985)
Başbakan
Nejat KONUK
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Necati M. ERTEKÜN
İçişleri ve Sağlık Bakanı
Oktay FERİDUN
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
Nazif BORMAN
Milli Eğitim, Kültür,Gençlik ve Spor Bakanı
Orhan Zihni BİLGEHAN
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Fuat VEZİROĞLU
İskan Bakanı
Hakkı ATUN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Mehmet BAYRAM
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Hasan ÖZBAFLI
Turizm ve Sosyal Yardım Bakanı
Aytaç BEŞEŞLER
28
3. ÇAĞATAY HÜKÜMETİ (15.03.1982-13.12.1983)
Başbakan
Mustafa ÇAĞATAY
Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
Sanayi ve Kooperatifler Bakanı
İsmet KOTAK
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
İrsen KÜÇÜK
Eğitim, Gençlik , Kültür ve Spor Bakanı
Ahmet ATAMSOY
Ticaret ve Turizm Bakanı
Nazif BORMAN
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Mehmet BAYRAM
Sağlık ve Çalışma Bakanı
Özel TAHSİN
İçişleri ve İskan Bakanı
Eşber SERAKINCI
Devlet ve Sosyal Hizmetler Bakanı
İsmail TEZER
29
2. ÇAĞATAY HÜKÜMETİ (04.08.1981-15.03.1982)
Başbakan
Mustafa ÇAĞATAY
İçişleri, Dışişleri ve Savunma Bakanı
Kenan ATAKOL
İskan Bakanı
Özel TAHSİN
Bayındırlık, Ulaştırma ve Turizm Bakanı
Mehmet BAYRAM
Tarım, Doğal Kaynaklar, Kooperatifler Bakanı
Nazif BORMAN
Eğitim, Kültür ve Gençlik Bakanı
Hakkı ATUN
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Salih COŞAR
Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanı
Eşber SERAKINCI
Sağlık, Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı
İrsen KÜÇÜK
07.12.1981’de Güvenoyu Alamamıştır.
SO
1. ÇAĞATAY HÜKÜMETİ (12.12.1978-04.08.1981)
Başbakan
Mustafa ÇAĞATAY
İçişleri ve Bakanı
Recep Ali GÜRLER
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Hakkı ATUN
Ticaret, Sanayi ve Kooperatifler Bakanı
Taşkent ATASAYAN
Bayındırlık İmar ve Ulaştırma Bakanı
Erdinç B. GÜRÇAĞ
Eğitim, Kültür ve Gençlik Bakanı
Kubilay ÇAYDAMLI
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
İrsen KÜÇÜK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
H. MURAT-Özel
TAHSİN(31.07.1980)
Dışişleri, Savunma ve Turizm Bakanı
Kenan ATAKOL
Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı
Ali ATUN
31
ÖREK HÜKÜMETİ (21.04.1978-12.12.1978)
Başbakan
Osman Nuri ÖREK
Savunma ve İçişleri Bakanı
Orhan Zihni BİLGEHAN
Ekonomi ve Maliye Bakanı
Hüseyin ERDAL
Turizm ve Tanıtma Bakanı
Vedat ÇELİK
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Erol Kazım ANDAÇ
Eğitim ve Kültür Bakanı
Kenan ATAKOL
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı
İrsen KÜÇÜK
Çalışma, Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı
Mustafa ÇAĞATAY
İmar-İskan Bakanı
Hakkı ATUN
Köy İşleri ve Kooperatifler Bakanı
Feridun H. ADAHAN
İşletmeler ve Sanayi Bakanı
Tansel FİKRİ 21.09.1978
32
1. KONUK HÜKÜMETİ DEĞİŞİKLİĞİ (07.07.1977-21.04.1978)
Başbakan
Nejat KONUK
Savunma ve Dışişleri Bakanı
Vedat ÇELİK
İçişleri Bakanı
Orhan Zihni BİLGEHAN
Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı
Erol Kazım ANDAÇ
Tarım, Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı
İrsen KÜÇÜK
Çalışma ve Sosyal Güvence Bakanı
Mustafa ÇAĞATAY
Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı
Recep Ali GÜRLER
İmar, İskan ve Rehabilitasyon Bakanı
Hakkı ATUN
Maliye Bakanı
Tansel FİKRİ
Ulusal Eğitim, Öğretim ve Kültür Bakanı
Kenan ATAKOL
Sağlık Bakanı
Ali ATUN
33
1. KONUK HÜKÜMETİ (05.07.1976-07.07.1977)
Başbakan
Savunma ve Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Nejat KONUK
Vedat ÇELİK
Devlet Bakanı ve İçişleri Bakanı
Orhan Zihni BİLGEHAN
Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı
Erol Kazım ANDAÇ
Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı
Kenan ATAKOL
Tarım Bakanı
İrsen KÜÇÜK
Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı
Nail ASAFHAN 05.07.1977
İskan ve Rehabilitasyon Bakanı
Hakkı ATUN
Maliye Bakanı
Mehmet ALTINAY
15.12.1976
Mustafa ÇAĞATAY
18.12.1976
Eğitim, Öğrenim ve Kültür İşleri Bakanı
Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı
Dr. Derviş EROĞLU 09.05.1977
Ali ATUN
S4
KIBRIS TÜRK FEDERE DEVLETİ BAKANLAR KURULU (13.02.1975
05.07.1976)
Devlet Başkanı
Rauf Raif DENKTAŞ
Savunma Bakanı
Osman (Nuri) ÖREK
Sağlık Bakanı
Dr. Niyazi MANYERA
Maliye Bakanı
Rüstem Z. TATAR
Tarım Bakanı
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Erol KAZIM
Adalet ve İçişleri Bakanı
Nejat KONUK
Çalışma,Rehabilitasyon ve Sosyal İşler Bakanı
İsmet KOTAK
Eğitim Bakanı
Orhan ZİHNİ (BİLGEHAN)
Planlama ve Koordinasyon Bakanı
Alper ORHON
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Kenan ATAKOL
Turizm ve Enformasyon Bakanı
Çağlar YASAL
Devlet Bakanı
Vedat ÇELİK
Sanayi ve Ticaret Bakanı
Tuncer ARİFOĞLU
SS
OTONOM KIBRIS TÜRK YÖNETİMİ BAKANLAR KURULU
(08.10.1974-13.02.1975)
Devlet Başkanı
Rauf Raif DENKTAŞ
Başkan Yardımcısı ve Savunma Bakanı
Osman (Nuri) ÖREK
Sağlık Bakanı
Dr. Niyazi MANYERA
Maliye Bakanı
Rüstem Z. TATAR
Tarım Bakanı
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Ulaştırma Bakanı
Erol KAZIM
Çalışma,Rehabilitasyon ve Sosyal İşler Bakanı
İsmet KOTAK
Milli Eğitim,Adalet ve İçişleri Bakanı
Orhan ZİHNİ (BİLGEHAN)
Savunma Bakanı (Dışişleri ile Sorumlu Devlet Bakanı)
Vedat ÇELİK
Tabii Kaynaklar ve Enerji Bakanı
Kenan ATAKOL
Planlama ve Koordinasyon Bakanı
Alper ORHON
Turizm ve Tanıtma Bakanı
Çağlar YASAL
36
OTONOM KIBRIS TÜRK YÖNETİMİ YÜRÜTME KURULU
(26.08.1974-08.10.1974)
Devlet Başkanı
Rauf Raif DENKTAŞ
Başkan Yardımcısı ve Savunma Bakanı
Osman (Nuri) ÖREK
Sağlık Bakanlığı
Dr. Niyazi MANYERA
Maliye Bakanı
Rüstem Z. TATAR
Tarım Bakanı
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Ulaştırma Bakanı
Erol KAZIM
Adalet ve İçişleri Bakanı
Nejat KONUK
Çalışma,Rehabilitasyon ve Sosyal İşler Bakanı
İsmet KOTAK
Savunma Bakanı (Dışişleri ile Sorumlu Devlet Bakanı)
Milli Eğitim Bakanı
Vedat ÇELİK
Orhan ZİHNİ (BİLGEHAN)
S7
KIBRIS TÜRK YÖNETİMİ YÜRÜTME KURULU (12.03.1973
26.08.1974)
Başkan VE DIŞİŞLERİ ÜYESİ
Dr. Fazıl KÜÇÜK
Başkan Yardımcısı
Rauf Raif DENKTAŞ
Savunma İşleri Üyeliği
Osman (Nuri) ÖREK
Sağlık İşleri Üyeliği
Dr. Niyazi MANYERA
Tarım ve Tabii Kaynaklar Üyesi
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Bayındırlık ve Ulaştırma Üyeliği
Erol KAZIM
Adalet ve İçişleri Üyeliği
Nejat KONUK
Çalışma,Rehabilitasyon ve Sosyal İşler Üyeliği
İsmet KOTAK
Maliye ve Bütçe İşleri Üyeliği
Rüstem Z. TATAR
Ticaret, Endüstri ve Turizm Üyeliği
Vedat ÇELİK
Eğitim ve Öğretim İşleri Üyeliği
Orhan ZİHNİ (BİLGEHAN)
SB
KIBRIS TÜRK YÖNETİMİ YÜRÜTME KURULU
Başkan
(05.07.1970-12.03.1973)
DR. FAZIL KÜÇÜK
Başkan Yardımcısı
Rauf Raif DENKTAŞ
Savunma ve Dış Münasebetler Üyeliği
Osman (Nuri) ÖREK
Maliye ve İktisadi İşler Üyeliği
Rüstem Z. TATAR
Tarım ve Tabii Kaynaklar Üyesi
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Bayındırlık ve Ulaştırma İşleri Üyeliği
Erol KAZIM
Sağlık ve Sosyal İşler Üyeliği
Dr. Burhan NALBANTOĞLU
Adalet ve İçişleri Üyeliği
Nejat KONUK
Çalışma ve Kooperatif İşleri Üyeliği
İsmet KOTAK
Eğitim, Kültür ve Öğrenim İşleri Üyeliği
Ali SÜHA
S?
GEÇİCİ TÜRK YÖNETİMİ YÜRÜTME KURULU
(15.02.1969-05.07.1970)
Yürütme Kurulu Başkanı
DR. FAZIL KÜÇÜK
Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı
Rauf Raif DENKTAŞ
Tarım ve Tabii Kaynaklar Üyesi
Fazıl PLÜMER
Sağlık İşleri Üyesi
Dr. Burhan NALBANTOĞLU
İktisadi İşler Üyesi
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
Vakıflar ve Dini İşler Üyesi
Hakkı SÜLEYMAN
Eğitim,Kültür ve Öğretim İşleri Üyesi
Şemsi KAZIM
Maliye ve Bütçe İşleri Üyesi
Rüstem TATAR
Bayındırlık ve Ulaştırma İşleri Üyesi
Erol KAZIM
Çalışma ve Kooperatif İşleri Üyesi
İsmet KOTAK
Adalet ve İçişleri Üyesi
Nejat KONUK
Sosyal İşler ve Rehabilitasyon İşleri Üyesi
NEVZAT UZUNOĞLU
40
GEÇİCİ TÜRK YÖNETİMİ YÜRÜTME KURULU (28.12.1967-15.02.1969)
Başkan
Dr. Fazıl KÜÇÜK
Başkan Yardımcısı
Rauf DENKTAŞ
Savunma İşleri Üyesi (İçişleri ve Dış Münasebetler dahil)
Osman ÖREK
Ziraat ve Tabii Kaynaklar Üyesi
Fazıl PLÜMER
Sağlık Hizmetleri Üyesi
Niyazi MANYERA
Eğitim,Kültür ve Öğretim İşleri Üyesi
Şemsi KAZIM
Sosyal İşler,Belediye,Vakıflar ve Kooperatifler Üyesi
Hakkı SÜLEYMAN
Adalet İşleri Üyesi
Ümit SÜLEYMAN
Maliye ve Bütçe İşleri Üyesi
Rüstem TATAR
Bayındırlık ve Ulaştırma İşleri Üyesi
Erol KAZIM
İktisadi İşler Üyesi
Oğuz RAMADAN (KORHAN)
41
GENEL KOMİTE (KOORDİNASYON KOMİTESİ) (21.12.1963-28.12.1967)
Başkan
Dr. Fazıl KÜÇÜK
Başkan Yardımcısı
Rauf DENKTAŞ
Dr. Orhan MÜDERRİSOĞLU
Osman ÖREK
Şemsi KAZIM
Ümit SÜLEYMAN
Dr. Burhan NALBANTOĞLU
Fazıl PLÜMER
Halit Ali RIZA
Mehmet ZEKA
Niyazi MANYERA
Necati MÜNİR (ERTEKÜN)
Ahmet Mithat BERBEROĞLU
42
MAKARİOS HÜKÜMETİ (Değişikliği) (22.08.1960-21.12.1963)
Cumhurbaşkanı
Makarios
Cumhurbaşkan Muavini
Dr. Fazıl KÜÇÜK
Milli Müdafaa Bakanı
Osman Nuri ÖREK
Ziraat ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Mustafa F. PLÜMER
Adalet Bakanı
Stella Dimitriyu Sulyoti
Ticaret ve Endüstri (Sanayi) Bakanı
Andreas Arauzos
Çalışma ve Sosyal Sigorta Bakanı
Tasos Papadopulos
İçişleri Bakanı
Polikarpos Yiorgacis
Dışişleri Bakanı
Spiros Kiprianu
Maliye Bakanı
Riğinos Teoharis
Münakalat ve Nafia Bakanı
Andreas Papadopulos
Sağlık Bakanı
Niyazi MANYERA
43
MAKARİOS HÜKÜMETİ
(16.08.1960-22.08.1960)
Cumhurbaşkanı
Makarios
Cumhurbaşkan Muavini
Dr. Fazıl KÜÇÜK
Milli Müdafaa Bakanı
Osman Nuri ÖREK
Ziraat ve Tabii Kaynaklar Bakanı
Mustafa F. PLÜMER
Adalet Bakanı
Spiros Kiprianu
Ticaret ve Endüstri Bakanı
Andreas Arauzos
Çalışma ve Sosyal Sigorta Bakanı
Tasos Papadopulos
İçişleri Bakanı
Polikarpos Yorgacis
Maliye Bakanı
Riğinos Teoharis
Münakalat ve Nafıa Bakanı
Andreas Papadopulos
Sağlık Bakanı
Niyazi MANYERA
44
Download

eski hükümetler