Asya SPOT FX
Global FX Strateji
24.12.2015

Christmas tatili öncesinde ekonomik veri takvimi bugün neredeyse boş. ABD tarafında haftalık işsizlik
başvuruları takip edilecek. Bugün ABD hisse piyasaları TSİ 20:00’de erken kapanış gerçekleştirecek.
Almanya kapalı, İngiltere’de de erken kapanış yapılacak.

EURUSD 1.0942-1.0904 dar bandında işlem görüyor. 1.0876 seviyesinde 50 günlük hareketli ortalama
mevcut.

Dolar endeksi 98.16 ile 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde bulunuyor. Hacimsiz piyasa sert
hareketlere açık olsa da genel olarak hareketsiz bir gün geçirileceğe benziyor.

USDJPY düşüşüne bugün de devam ediyor, 120.50 seviyesine kadar gerileyen paritede an itibariyle
işlemler 120.60 seviyelerinden geçiyor.

Spot altın, 1070 seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Sarı metal yaklaşık 5 dolarlık dar bir bantta
hareket etti.
Özge Ongun
oongun@isyatirim.com.tr
+90 212 350 23 44
Lütfen son sayfada yer alan önemli yasal uyarıya bakınız.
1
Günlük Takvim
Özge Ongun
oongun@isyatirim.com.tr
+90 212 350 23 44
Lütfen son sayfada yer alan önemli yasal uyarıya bakınız.
2
ULUSLARARASI PİYASALAR GRUBU
İlkay Dalkılıç
+ (90.212) 350 23 14
idalkilic@isyatirim.com.tr
SABİT GETİRİLİ MENKUL KIYMETLER VE FX MÜDÜRLÜĞÜ
Cüneyt Akdemir
+ (90.212) 350 23 28
cakdemir@isyatirim.com.tr
Pınar Özyüksel
+ (90.212) 350 23 12
Mehmet Tolga Özgür
+ (90.212) 350 23 34
Seyran Onay
+ (90.212) 350 23 40
Uygar Kurtbay
+ (90.212) 350 23 56
pozyuksel@isyatirim.com.tr
tozgur@isyatirim.com.tr
sonay@isyatirim.com.tr
ukurtbay@isyatirim.com.tr
Ceyhun Erdel
+ (90.212) 350 23 52
cerdel@isyatirim.com.tr
Furkan Recep
+ (90.212) 350 22 26
frecep@isyatirim.com.tr
Şant Manukyan
HİSSE SENEDİ VE TÜREV MÜDÜRLÜĞÜ
+ (90.212) 350 23 36
smanukyan@isyatirim.com.tr
Orkun Duruöz
+ (90.212) 350 23 16
Elif Keskin
+ (90.212) 350 23 66
oduruoz@isyatirim.com.tr
ekeskin@isyatirim.com.tr
Ahmet Zağlül
+ (90.212) 350 23 74
azaglul@isyatirim.com.tr
Tolga Murat
+ (90.212) 350 23 08
tmurat@isyatirim.com.tr
Ayşegül Kabakcı
+ (90.212) 350 23 68
akabakci@isyatirim.com.tr
Özge Ongun
+ (90.212) 350 23 44
oongun@isyatirim.com.tr
KAZAKİSTAN TEMSİLCİLİĞİ
Samad Azimov
+ (7.7272) 582 802
sazimov@isyatirim.com.tr
Burada yer alan bilgiler İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri
arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların
kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz
ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun
sonuçlar doğurmayabilir.
Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler, İş Yatırım Menkul
Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan İş Yatırım
Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. çıkabilecek hatalardan İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.
3
Download

Asya Spot FX24.12.2015