CALIX řešení GPON
RLC Praha a.s., na základě využití nejpokročilejších technologií, Vám
nabízí komplexní návrh a realizaci optických sítí FTTx na bázi PON
(Passive Optical Network) za použití aktivních prvků společnosti CALIX,
která umožňuje nabídnout koncovým zákazníkům přístup k pokročilým tripple-play službám, tedy
internetu, transport HD videa (CATV/IPTV) a telefonním službám ( VOIP).
Moderní optické komunikace diktují požadavky na infrastrukturu optických sítí ale i nové požadavky
na aktivní prvky, umožňující snadnou škálovatelnost, možnost využití budoucích upgradů kopírující
přírůstek nových koncových uživatelů. Zároveň využitím nových služeb pro bezzásahovou správu
řešení, snadnou konfiguraci a tarifikaci triple-play služeb přináší komplexní možnosti sledovat náklady
a výnosy ( OPEX) celého broadband řešení.
Řešení FTTx pasivní distribuční sítě na bázi aktivních prvků od společnost CALIX prezentuje dva druhy
OLT jednotek a jednu OLT jednotku a software pro správu:
1.
2.
3.
4.
CALIX E7-2 Ethernet Service Access Platform ( ESAP ] – modulární 2-slotové šasi ,1RU rozměr
CALIX E7–20 Multi Terabit Chassis, 20-slotové šasi, high density/ high capacity řešení
CALIX 716GE ONT domáci jednotka 4 x GE, 2 x POTS
Calix Management System ( CMS ) - software pro sledování, správu a provisioning
RLC Praha a.s.
Popovičky 100, Říčany u Prahy, Tel.: +420 271 001 211, Fax: +420 271 001 225
GSM: +420 603 441, +420 777 224 862, e-mail: [email protected]
www.rlc.cz
CALIX E7-2 Ethernet Service Access
Platform ( ESAP ]
modularní 2-slotové šasi
rozměr 1RU,
možnost stohování ( 100 Gbps nonblocking backplane )
Zásuvné karty pro E7 -2
*GPON-4 Line Card (Business and Residential)
 4 x GPON porty (GPON1. ..GPON4)
 8 x AE / P2P GE porty (SFP1…SFP8)
 4 x 10GE trunk porty
(XFP1,XFP2,SFP+1,SFP+2 )
GE-24 Line Cards (Residential Active Ethernet /
P2P GE)
 24-port (CSFP)
 10GE trunk porty porty
GE-12 / (Residential Active Ethernet / P2P GE)
 12-GE port (SFP
 10GE transportní porty
10GE-4 Line Card (Transport and Aggregation)
Pro retranslaci a agregaci 10GE
*Maximálně vhodná karta pro konstrukci GPON sítí. Při osazeni 2x GPON-4 Line Card dostáváme
8xGPON portů = 512 uživatelů
E7 – 20 Multi Terabit Chassis
20 slotů
 Připraveno na GPON, 10G PON
 10GE link aggregaci
 100GE uplinks / transport
2 terabit backplane se 100 Gbps připojením
každé karty ve slotu
Obslouží 480 point-to-point GE nebo přez 10,000
GPON uživatelů
Zásuvné karty pro E7 -20
* GPON-8x / GPON-4x Line Cards (Business
GE-24x Line Card (Residential point-to-point GE /
and Residential)
Active Ethernet)
 8 x GPON porty (GPON1. ..GPON8)
 P2P gigabit Ethernet 24-port
nebo
 high-density CSFP optické moduly
 4 x GPON porty ( GPON1 … GPON 4)
Switch Control Processor (Aggregation and Transport)
 200 Gbps of switching capacity
 20 Gbps uplink capacity
 4 GE ports pro aggregaci
 Podporuje redundantí konfiguraci
RLC Praha a.s.
Popovičky 100, Říčany u Prahy, Tel.: +420 271 001 211, Fax: +420 271 001 225
GSM: +420 603 441, +420 777 224 862, e-mail: [email protected]
www.rlc.cz
ONT jednotka 716GE-1

Automatické rozpoznání GPON
nebo Active Ethernet (AE)
připojení díky unikátní autodetect technologii
Porty WAN:
 Každý port je plně dohledován a provisionován
1 x optické rozhraní SC/APC (autodetekce
 Podpora více VLAN na každém GE portu
2,5Gbps nebo 1GbE )
 Dálková ONT aktivace (RONTA) via voice
PortyLAN :
response system
 4 X GE porty
 Hlasové služby – obě TDM a VOIP (SIP and
 2 x POTS porty
H.248)
Unikátní ONT jednotka, která podporuje technologii GPON a AE v jednom domácím zařízení. Toto je
extrémně zajímavé pro ISP, kteří nemusí při budoucích upgradech rychlosti, aktivaci nějaké služby, či
změně technologie navštěvovat a případně rekonfigurovat tisíce domácích jednotek ONT.
CMS - Calix Management system
Komplexní a efektivní softwarový nástroj pro monitorování, management a provisioning optických
sítí. CMS umožňuje vytvořit a dodávat sety různých automatických templatů nastavení, které velmi
zjednodušují veškeré operace nad různými množinami zařízení a službami pro jednotlivé uživatele,
což výrazně CAPEX/OPEX ukazatele na provozování optické sítě.
CMS nabízí celou škálu monitorovacích,
reportovacích a inventarizačních nástrojů pro
všechna zařízení na optické síti, které pak nabízejí
řadu výkonnostních , spolehlivostních přehledů na
jejichž základě se snadno plánují kapacitní a
výkonnostní parametry jednotlivých portů, nodů a
regionů v blízké i vzdálenější budoucnosti.
Vyspělé GUI poskytuje granulární pohledy na stavy
optických zařízení, vysílají ALARM signály a umožňují
prakticky okamžitě reagovat na případné závady.
Naše firma RLC Praha a.s. spolu se společností CALIX nabízí kompletní portfolio produktů,
optimalizovaných pro výstavbu jakéhokoliv typu FTTx sítě. Od výběru aktivních prvků OLT, ONT,
páteřních kabelů, po přístupové DROP/Riser kabely a vlákna, včetně zemních spojek, rozvaděčů a
terminačních boxů, dále splittery 1x2 až 1x64 a CPE jednotky. RLC Praha a.s. Vám ušije na míru
PON dle Vašich specifických požadavků a přání, což umožní poskytovat moderní služby s
rozšířenými funkcemi interakce a nízkým investičními a provozními náklady.
RLC Praha a.s.
Popovičky 100, Říčany u Prahy, Tel.: +420 271 001 211, Fax: +420 271 001 225
GSM: +420 603 441, +420 777 224 862, e-mail: [email protected]
www.rlc.cz
Download

CALIX řešení GPON (česky, pdf) - FTTx