1. zápas: FK Horažďovice-Klatovy "C" 7:1, 2. zápas: FK Horažďovice-Kolinec 1:4.
3. zápas: FK Horažďovice-Klatovy "A" 7:0 (Sestava: Rojt, Šedivý, Těžký, Rada, Faltys, Mai, Klečka)
Dorost B – okresní přebor
3. června Ne 10 hod. FK Horažďovice-Hradešice (hřiště Svéradice)
Žáci – krajský přebor
3. června Ne 15.15 hod. starší a 17 hod. mladší ZČE-FK Horažďovice
Přípravka starší – okresní soutěž
3. června Ne 10.30 hod. Švihov-FK Horažďovice
Přípravka mladší – samostatné turnaje
2. června So 10 hod. pořadatel Bolešiny (další účastníci FK Horažďovice, Sušice A, Sušice B)
Aktuality z klubu
Vedle Tomáše Jůdy je mimo hru i zraněný Ondra Koc (zlomený nos).
NÁBOR MLADÝCH FOTBALISTŮ
Fotbalový klub Horažďovice tímto zve všechny mladé zájemce o fotbal
(chlapce i děvčata) ve věku od 4 do 10 let, aby přišli za námi na fotbalové
hřiště na Lipkách. Fotbalové tréninky se konají každé úterý a čtvrtek od
16.00 hodin a děti jsou rozděleny do těchto kategorií: fotbalová školička
(děti 4 až 6 let), mladší fotbalová přípravka (děti 6 až 8 let), starší fotbalová přípravka (děti 8 až 10 let)
Po příchodu na fotbalové hřiště kontaktujte jednoho z přítomných trenérů, který vám bude plně k dispozici. Můžete nás také kontaktovat s předstihem, a to na tel. číslech 603 536 451 (Michal Šedivý) nebo 602 735 181
A ještě něco milého pro příznivce našeho klubu – k fanouškovským plackám přibyly minidresy do auta za 120 Kč
a šály za 290 Kč. Vše je k dostání v Papírnictví u pana Lukeše!
podporuje mládežnická mužstva FK Horažďovice – děkujeme.
Lukeš Karel – Papírnictví
HASIT Šumavské vápenice a omítkárny a. s.
Teraso s. r. o. Horažďovice
Hasičská vzájemná pojišťovna a. s. Plzeň
Řeznictví Říha
Jezdecký areál Krutěnice
Hotel Prácheň
Soupiska mužstva domácích
Brankáři: Jakub Kozlík, Jan Rojík, Daniel Macoun. Obránci: Michal Šedivý, Jan Jiřík, Petr Čadek, Martin Greger,
Ondřej Stulík, Ondřej Křivanec. Záložníci: Jiří Janouškovec, Marek Šafanda, Jakub Melka, Josef Nauš, Petr Kotrba.
Útočníci: Ondřej Koc, Petr Mičkal, Vlastimil Beránek, Oldřich Chod, Jakub Říský. Trenér: Michal Čadek. Vedoucí
mužstva: Milan Koželuh. Masér: Svatopluk Čajánek
Soupiska mužstva hostů
Brankáři: Jakub Kunc, Karel Míčka. Obránci: David Novák, Karel Řezáč, Pavel Krejčí, Jan Milota, Jaroslav Pondělík,
Jiří Sýkora, Tomáš Bláha. Záložníci: Patrik Petrželka, Jan Duchek, Josef Parlásek, Jakub Herák, Rudolf Herák, David
Vávra, Pavel Vaigl. Útočníci: Pavel Švec, Václav Šperl. Trenéři: Pavel Vaigl a František Sudík.
(-18)
SK SENCO Doubravka, klub o jeden rok mladší než náš FK, si během posledních 7 let z divize dvakrát odskočil
o patro níž do krajského přeboru. V roce 2009 se hned z 1. místa vracel zpět a o totéž se snaží i letos. Po podzimu byl
3., tři body za vedoucím Chrástem a jeden za naším celkem. Na jaře ovšem zatím ztratil body jen v Holýšově po porážce 0:2 a drží se na čele tabulky. Do konce soutěže ovšem zbývá ještě 5 kol. Naši borci mají Doubravce hodně
vracet. Ze sedmi posledních zápasů jsme jen na podzim 2007 na Lipkách vyhráli 2:0, dalších pět zápasů jsme prohráli. Mohli bychom navázat na poslední zápas; na podzim jsme v Plzni remizovali 2:2 a prohráli až doplňkové penalty. A stále připomínáme natahující se šňůru domácích zápasů bez porážky. Před dnešním utkáním jich je již 29!!!
Věříme, že tato série bude pokračovat! Ještě slib horažďovického manažera Milana Koželuha: „Chceme divákům
předvést pěkný fotbal a vedoucí Doubravku hodně potrápit!“
Komentář k minulému utkání "A" týmu
Příkosice–Horažďovice 2:3 (0:0)
Z různých důvodů zdecimovaný kádr hostů (chyběli Mičkal, Šafanda, Čadek, Janouškovec, Koc) se před utkáním
zúžil na jedenáctku statečných a jednoho střídajícího nedoléčeného maroda Gregera. Přesto tento kolektiv prokázal, že síla horažďovického týmu je velká a stačila na zasloužené vítězství na hřišti soupeře, odkud se body nevozí.
Skóre mohl otevřít hráč, který patřil v dalším průběhu utkání k nejlepším na hřišti, Jan Sova, ale brankář domácích
Protivínský byl proti. Po počáteční aktivitě hostů převzali iniciativu hry domácí, kteří se na malém hřišti pohybovali
jako ryby ve vodě, vytvořili si i brankové příležitosti. V této části zápasu hosty podržel brankář Rojík, který minimálně tři jasné gólovky domácím vychytal a přispěl k tomu, že do kabin odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu. Po přestávce se hosté zlepšili, přidali na důrazu a agresivitě a jejich hra jim začala přinášet ovoce. V 54. minutě
po rohovém kopu Beránka Sova prostřelil strážce svatyně domácích a otevřel skóre tohoto duelu. V 66. minutě po
pravé straně založil útok Chod a jeho centr z voleje uklidil Kortba podruhé do branky domácích. v 78. minutě po akci
Sovy a jeho centru Nauš hlavou zvýšil již na tříbrankový rozdíl pro hosty. Po této brance se zdálo, že je o výsledku již
rozhodnuto. Hosté poněkud polevili a dovolili domácím v samotném závěru dvěma slepenými góly zápas zdramatizovat. V 88. minutě lacinou brankou snížil Pleticha na 1:3 a minutu poté překonal Rojíka Lisý a bylo o drama postaráno. V nastaveném čase opět hosty podržel, když napravil svojí nepozornost z 88. minuty a po závaru před svojí
brankou na poslední chvíli míč stačil vyrazit.
Branky: 54. Sova Jan, 66. Kortba, 78. Naueš. Rozhodčí: Štrincl, diváků: 100, ŽK: 1:1.
Sestava Horažďovic: Rojík – Šedivý, Sova Jan, Křivanec, Nauš, Melka, Beránek, Stulík, Řiský, Kotrba, Chod (71.
Greger).
Výsledky našich mužstev z uplynulého víkendu
FK Horažďovice–Hory Matky Boží 6:0 (3:0)
Branky: 3x Hanzal, Šedivý, Lávička, Jánský. Pět kol před koncem má béčko v tabulce luxusní náskok 11 bodů. Dorost A starší – krajský přebor
Přeštice-FK Horažďovice 3:0 (2:0)
Hosté se na jaře ještě ani jednou nesešli v kompletní sestavě, v Přešticích z různých důvodů opět chybělo 6 hráčů
užšího kádru a konečný výsledek odpovídá průběhu na trávníku. Sestava: Kylián - Dom. Vonášek, Vaněček, Pintíř,
Greger - T. Nováček, Vrzal, Kliment, Vachuška, J. Pařil - Zdichynec (Červený) Naši jsou 7. za Vejprnicemi.
Dorost A mladší – krajský přebor
Přeštice-FK Horažďovice 3:1 (1:1)
Hosté, ač jsou v tabulce bez bodového zisku, se postupem času stále zlepšují. V Přešticích byli vyrovnaným soupeřem, o body je nakonec připravila únava, jelikož několik hráčů mělo kvůli nabitému programu v nohách třetí zápas
během 20 hodin. Branka: Vachuška Aleš. Sestava: Říha - J.Hájek, Vaněček, T.Nováček, Červený – Aleš Vachuška,
Brokeš, Kovář, Pena - Makovec, Mareš (Vrzal)
FK Horažďovice-Pačejov 6:2 (4:1)
Branky: 4x Zdichynec Lukáš, Vachuška Aleš, Prokopius Filip. Po Hradešicích chlapci porazili další tým. Ve skupině
o 5.-8. místo jsou ale stále poslední.
Žáci starší – krajský přebor
FK Horažďovice–Doubravka 2:3 (2:1)
Branky: Boček, Hlaváč. Sestava: Panuška, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek, Stulík, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Vaněček, Šašek, Kovář
FK Horažďovice-Přeštice 6:1 (3:0)
Branky: 3x Hlaváč, Nauš, Boček, Šašek. Sestava: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Vaněček, Ondrejíčka, Buchta, Motl, Boček, Hlaváč, Nauš, Stulík, Kovář, Rejšek, Šašek. Čtyři kola před koncem jsou žáci na výborném 6. místě.
Žáci mladší – krajský přebor
FK Horažďovice-Doubravka 4:2 (4:2)
Branky: 2x Kovář, Hájek, Hnídek. Sestava: Panušková - Fuščič, Heimlich, Boček, Slepička, Štěch, Kovář, Hnídek,
Macoun, Hájek, Forman
FK Horažďovice-Přeštice 5:1 (4:0)
Branky: 3x Hájek, 2x Kovář. Sestava: Panušková - Pivnička, Fuščič, Heimlich, Boček, Slepička, Štěch, Kovář, Hnídek,
Macoun, Hájek, Forman. Mladší žáci chytili formu a dotáhli se na Košutku.
Chanovice-FK Horažďovice 0:22 (0:5, 0:9, 0:8)
Branky: 4x Pikeš, 4x Král, 4x Koloros, 3x Pavel, 2x Rada, 2x Polena, Jedlička, Faltys, Daněk. Přípravka je stále