MUŽI SOKOLA KRČÍN POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE ČP
V sobotu 8. února se naši muži zúčastnili čtvrtfinále Českého poháru v hale SK Rubena
Náchod. Našimi soupeři byly prvoligové celky 1. NH Brno a TJ Sokol Opatovice nad
Labem a účastníci 2. ligy sk. B – Draken Brno a KNH MS Brno.
TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Krčín 11:11 (8:5)
Hned na úvod se odehrálo již tradiční východočeské derby, ve kterém měli na vrch
v průběhu prvního a na začátku druhého poločasu domácí. Ti vedli v 7. min.
2. poločasu již 10:7, ale zlepšenou hrou v obraně se nám podařilo v 16. min. vyrovnat na
10:10. Jelikož do konce utkání pak na obou stranách padla už jen jedna branka, skončilo
utkání pro nás vybojovanou remízou.
Sokol Krčín – Draken Brno 18:15 (10:6)
Do druhého zápasu jsme již vstoupili daleko lépe a po osmi minutách vedli 5:1, do konce
poločasu vstřelil každý tým ještě po 5-ti brankách, což nám stačilo k udržení pohodlného
náskoku, který jsme do konce zápasu s menšími obtížemi udrželi a zaslouženě vyhráli.
Sokol Krčín – KNH MS Brno 17:14 (10:8)
Ve třetím zápase jsme nastoupili proti do té doby dobře hrajícímu soupeři, který
předváděl pěknou a rychlou házenou a naším úkolem bylo především eliminovat jejich
výborný útok v čele s Martinem Šafářem. Jelikož se nám toto víceméně podařilo,
udržovali jsme si po celý průběh utkání 2 – 3 brankový náskok a utkání dovedli do
vítězného konce.
1. NH Brno – Sokol Krčín 10:9 (4:9)
Na to, co se odehrálo v našem posledním vystoupení, bychom měli co nejrychleji
zapomenout. Po skvělém vstupu do utkání, perfektní hře obrany v čele s brankářem
Chmelíkem a krásnými akcemi v útoku jsme si vytvořili do 15. minuty šestibrankový
náskok, který se sice na konci prvního poločasu ztenčil na pětibrankový, ale ani tak nic
nenasvědčovalo tomu, že bychom toto utkání neměli dovést do vítězného konce! Ve
druhém poločase ovšem přišel neuvěřitelný a nepochopitelný zkrat, a to především
v naší útočné fázi, když jsme za 20 minut nedokázali vstřelit jedinou branku. Naše
obrana sice pokračovala v dobré hře z první půle (první gól na 5:9 jsme obdrželi až ve
13. minutě), ale narůstajícímu tlaku domácích nakonec nedokázala odolat.