a
c
i
n
ž
Okru
0
B ROJ 8
2012
April
Duhovska Konferencija
Dragi čitatelji Okružnice,
kao Odbor vas želimo izvijestiti, da ćemo
ove godine po prvi puta započeti našu
Konferenciju već u petak sa zajedničkom
večerom.
Što to znači konkretno? Umjesto kobasica,
koje su u zadnjih godina u glavnom pekli
naši redari za vas, večera će se ove godine
servirati u prostorijama doma. Svi oni koji
već noće od petka na subotu, će sa početkom
u 18.00 sati sudjelovati u „švedskom stolu“
(bife). Dom nam je ponudio ovu opciju
koju želimo zajedno sa vama isprobati.
Brat Nenad Kovačević je gost govornik na Duhovskoj konferenciji 2012
god. Brat Kovačević sa suprugom Silvanom i kćerkama.
Uskrs, temelj našeg vjerovanja !
Kako ćemo razumjeti Isusovo uskrsnuće? O
tome i medju krsćanima vlada različito
a postoji i jedno saobrazno mišljenje .Osnova našeg vjerovanja je svjedočanstvo iz novog zavjeta. U stvari naše uskrsnuće ovisi o
vjeri u njegovo uskrsnuće. Kršćani su dužni
pred svijetom potvrditi vjerovanje u uskrslog Krista. I. Petr. 3,15 čitamo:”Budite
svagda gotovi na odgovor svakome, koji vas
zapita za vaše vjerovanje.”
U današnje savremeno doba je teško shvatiti
simbolične Bibliske izjave, koje nam opisuju
Božanske tajne o vječnom životu. Svi primjeri, koji nam govore o njima, prikladni su za
nas, ako one svjedoče o susretu sa Bogom.
Vijest o Isusovom uskrsnuću – “nije ovdje,
jer ustade kao što je kazao“ Mat. 28,6/ Mat.
12,40 govori nam o Božanskom djelu. Isus
je Saduceje, koji nisu vjerovali u uskrsnuće
upozorio na riječi u Mojsijevim knjigama:
“Ja sam Bog Abramov, i Bog Isakov , i Bog
Jakovljev”. Nije Bog, Bog mrtvih, nego Bog
živih. Vi se dakle vrlo varate.” Tako je vjerovanje u Isusovo uskrsnuće temelj našeg
uskrsnuća.
Obećanje: “ Ja sam vama u sve dane do
svršetka vijeka ” Mat. 28,20 i ” Jer gdje su
dva ili tri sabrani u ime moje, ondje sam ja
medju njima” Mat. 18,20 je dakle potvrda o
njegovom uskrsenju i njegovom djelovanju
po crkvama. Propovijedanjem se budi vjerovanje u Njegovo a i naše uskrsnuće.
”Tko moju riječ sluša i vjeruje onome, koji
je mene poslao ima život vječni i ne dolazi
na sud, nego je prešao iz smrti u život.” Ivan
5,24 Vjeruješ li tome?
J. Varga
Naravno vam ne želimo uskratiti zajedništvo
oko vatre u vrtu. Pobrinut ćemo se da i kao
uobičajeno bude vremena za razgovore i
pjesmu – samo ovaj puta bez kobasica.
Odbor se sastao 17.03. ponovo u Wetzlaru
u prostorijama ERF. Lozinka za ovu konferenciju glasi:
„ Radujte se uvjek
u Gospodu…“
Fil.4.4
Pružimo bratu Kovačeviću podršku već sada
u tome da se molimo za njega u fazi pripremanja, sakupljanja ideje i inspiracija za temu
o radosti koju će govoriti na ovogodišnjoj
konferenciji. Želimo Vam sretan put u Friolzheim.
U ime odbora
Ondrej Chlpka
Svim čitaocima
okružnice želimo
blagoslovljene i ljepo
provedene uskrsne
praznike.
Tema:
“Radost u kršċanskom životu“
www.konferencija.org
Članovi odbora za pripremu Duhovske
konferencije u Nemačkoj.
Termin Duhovske Konferencije 2012 : Petak 25.05.2012 Ponedeljak 28.05.2012
Cijene Petak-PonedeljakSubota-Ponedeljak
Odrasli93,00* €79,00 €
Djeca 13-17
80,00* €
71,00 €
Djeca 7-12
65,00* €
55,00 €
Djeca 3-6
44,00* €
37,00 €
* U ovu cijenu je uračunata dodatna večera u petak.
Soba sa WC-om dodatno 30,00 €.
Prijavite se i uplatite do 11.05.2012! Za uzvrat dobivate popust od 5,00 € po osobi!
Cijene su u tom slučaju slijedeće:
Odrasli88,00 €74,00 €
Djeca 13-17
75,00 €
66,00 €
Djeca 7-12
59,00 €
50,00 €
Djeca 3-6
39,00 €
32,00 €
I ove godine obitelji sa troje ili više djece plaćaju boravak samo za prvo i drugo dijete.
Kako doći na Konferenciju?
Sa autoputa A8 (Karlsruhe-München) na
izlazu 46 Heimsheim sići i krenuti u pravcu
Friolzheim. Nakon 600 m skrenuti ljevo,
zatim pratite ulicu 2 km, ulazite u gradić
Friolzheim. Pratite glavnu ulicu „Leonberger Strasse“. Nakon 1 km dolazit na
kružni tok, skrećete na drugom izlasku na
Pforzheimer Straße u pravac Pforzheim/
Wurmberg. Samo 100 m kasnije skrenite
sa glave ulice ljevo u Pforzheimer Straße.
Nakon 400 m skrenite ljevo u Mühlweg,
gdje poslje 15 m sa desne strane već vidite
zgradu Freizeitheim-a. Zamoljavamo vas
da vaš automobil parkirate iza zgrade na
predviđenom parkiralištu.
Adresa: Freizeitheim Friolzheim, Mühlweg
8, 71292 Friolzheim, Tel.: 07044/41155
***
Ako imate priloge za program Duhovske
Konferencije 2012, onda Vas molimo da
Vaše priloge prijavite redarima, kako bi
Vaš prilog mogli uklopiti u cijelokupni
program, hvala.
Program – petak 25.05.2012
Večera 18.00
Program – subota 26.05.2012
Jutarnja molitva 08.00-08.30
Doručak 08.30-09.30
Predavanje 10.00-11.45
Ručak 12.00-13.00
Kava i kolači 15.00-15.30
Popodnevne aktivnosti i
alternativni program 16.00-17.30
Večera 18.00-19.00
Večer Slavljenja 19.30-21.00
***
Simultani prijevod
na nemački jezik
Sestre i braće iz München-a će nam i ove
godine omogućiti da vam možemo ponuditi simultani prijevod programa na njemački
jezik. Pozivamo i ohrabrujemo sve one koji
slabo ili nikako ne razumiju srpsko-hrvatski
jezik da koriste ovu dobru priliku da uživaju
sa nama u zajedništvu i da također u potpunosti mogu pratiti duhovni program.
***
I za ovu Konfernciju važi:
1) molimo vas da ne ulazite ili zauzimate
samovoljno sobe kada stigne tu dom u
Friolzheim-u (iako ste možda tu sobu koristili tradicionalno već više godina). Braća
na recepciji će vam rado pomoći u svim
pitanjima u vezi vaše sobe i prenoćišta.
2) molimo vas za razumijevanje ako će
Obor na licu mjesta donijeti odluku da
se raspored soba mora promijeniti iz
određenih organizatorskih razloga.
Pošto je potražnja za sobama sa WC-om
uvijek veća nego ponuda, Odbor je primoran da te sobe daje na raspolaganje onim
***
osobama kojima su najpotrebnije (npr. bolesne osobe, familije sa malom djecom, starije osobe, ...) a da u isto vrijeme ima u vidu
da su upravo u tim sobama po mogućnosti
svi kreveti popunjeni.
Razmislite već sada da li bi ste željeli aktivno surađivati u pripremi sljedeće Konferencije.
Odbor se zahvaljuje za vaše razumijevanje i
vašu spremnost da agape ljubav pokazujemo
međusobno u svakom mogućem obliku.
www.konferencija.org
Informacija
U subotu 16.06.2012 14:30 sati će biti
krštenje u Beču. Kršteno će biti 9 osoba.
Ako želite biti prisutni na ovom krštenju
koji vodi Branko Bajer iz Švicarske obratite
se telefonski bratu Dejanu Milovanoviću iz
Münchena (Tel.: 0171/5203287)
IMPRESSUM
Okružnica ne izlazi redovno, nego po potrebi i odluci
Odbora za pripremu Duhovske Konferencije.
www.konferencija.org
Izdava i odgovora: Odbor za pripremu Duhovske
Konferencije
Kontakt za prijave: Eduard Macko
Heesbergstraße 40, 47199 Duisburg
Tel. 02841 / 99 800 76
E-Mail: [email protected]
Kontakt za uplate: Samuel Marcius
Pontoiser Str. 46, 71034 Böblingen
Tel. 07031 / 28 72 26
E-Mail: [email protected]
Konto za uplate:
Kreissparkasse Böblingen
BLZ 603 501 30, Konto-Nr. 2 360 676
Samuel Marcius
IBAN: DE09 6035 0130 0002 3606 76
BIC-/SWIFT-Code: BBKRDE6B
Download

Okružnica Duhovska konferencija